ЛОДА закупила у «Фоліо» 2360 книжок про АТО із порушенням законодавства

І замовник, і переможець тендеру порушили правила проведення закупівель

ЕкономікаКатерина Родак, 12 грудня 20183780
Департамент культури провів тендер на закупівлю 2360 примірників книжки «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації за результатами відкритих торгів 4 грудня уклав договір з харківським видавництвом «Фоліо» вартістю 244,1 тис. грн на поставку 2360 примірників книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». Фахівці львівського «Центру громадського моніторингу та досліджень» виявили порушення процедури закупівлі як зі сторони департаменту культури ЛОДА, так із сторони видавництва.

Зокрема, департамент культури ЛОДА порушив закон «Про публічні закупівлі», не поставивши перед учасниками хоча б один обов’язковий кваліфікаційний критерій: наявність аналогічних договорів, матеріально-технічної бази та кваліфікованих працівників. Відтак жоден з учасників закупівлі не подав інформації стосовно цих критеріїв.

«Коли замовник оприлюднює тендерну документацію, то вона повинна містити інструкцію з підготовки тендерних пропозицій. У цій інструкції обов’язково має бути хоча б один із цих трьох кваліфікаційних критеріїв до учасників. Це обов’язково. Департамент культури ці критерії не прописав. Також він мав прописати підстави стосовно відмови участі у закупівлі, чого теж не зробив», - пояснила ZAXID.NET експертка з публічних закупівель ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Діана Палко.

Натомість департамент з питань культури встановив перед учасниками свої вимоги, зокрема компаніям та підприємцям необхідно було подати свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ, лист про наявність або відсутність судових зборів, довідка про відсутність санкцій до керівника, акціонерів, засновників товариства. Переможець тендеру - ТОВ «Видавництво Фоліо» не подало жодного із цих документів.

Зауважимо, що під час тендеру ТОВ «Видавництво Фоліо» конкурувало лише з підприємцем Ігорем Сисуєвим, який програв з дорожчою пропозицією всього на 62 гривні. При цьому цей підприємець подав тендерній комісії усі документи, які вимагав департамент з питань культури ЛОДА.

Експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» надіслали звернення в Західний офіс держаудитслужби з вимого перевірити виявлені порушення, провести онлайн-моніторинг закупівлі та зобов’язати замовника виправити помилки, які призвели до порушення законодавства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук