Львівська опера підписала меморандум про співпрацю з українсько-швейцарською асоціацією

Меморандум з асоціацією Haliciana Schola Cantorum передбачає співпрацю в чотирьох напрямках

КультураОльга Гринько, 24 вересня 20182260
Львівська опера підписала меморандум про співпрацю з українсько-швейцарською асоціацією
фото opera.lviv.ua
Меморандум підписали Василь Вовкун та Арно Райхерт

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької підписав меморандум про співпрацю з українсько-швейцарською асоціацією Haliciana Schola Cantorum. Урочистість відбулась у суботу, 22 вересня, у Дзеркальній залі театру.

У межах двосторонньої творчої співпраці планується проведення циклу ексклюзивних подій в Львівській опері, запрошення музикантів світового масштабу для концертів і майстер-класів, а також розміщення у Дзеркальній залі опери першокласних інструментів (рояль, клавесин, орган, тощо). Львівська опера та українсько-швейцарська асоціація співпрацюватимуть у чотирьох напрямках. Окрім концертної діяльності відбуватимуться майстер-класи, інтелектуальні платформи, які вже стартуватимуть під час Міжнародного фестивалю ім. Соломії Крушельницької.

«Приємно, що ми стаємо цікавими для Європи, що вона бачить події, що відбуваються в стінах Львівської національної опери. Підписавши цей меморандум, прелюдією до якого стане виступ швейцарського барокового оркестру, ми намітимо конкретні наші кроки, які будуть втілюватись у цьому і наступному сезонах», – сказав генеральний директор-художній керівник Львівського оперного театру Василь Вовкун.

Одним з перший спільних проектів в рамках співпраці стане концерт барокового оркестру зі Швейцарії «Musica Fiorita», який відбудеться 3 жовтня. Колектив спеціалізується на історичному (автентичному) виконанні маловідомих шедеврів світової класики. У Львові «Musica Fiorita» виконають, окрім творів західноєвропейських композиторів XVII-XVIII ст., також музику українців – Дмитра Бортнянського (1751-1825) та Максима Березовського (1745-1777).

Фото з сайту театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької

«Ми будемо двосторонньо знайомити Європу з сучасною музикою України та Швейцарії. Європа майже не знайома з українською сучасною музикою, тому ми хочемо щоб вона увійшла у репертуар швейцарських колективів. Відповідно, й швейцарська сучасна музика звучатиме у програмах наших музикантів», – додав Василь Вовкун.

До слова, на сьогоднішній день у рамках співпраці вже відбулося декілька подій. Зокрема, 21 вересня в оперному театрі під супровід квартету презентували книгу швейцарця Альберта Бехтольда, а 18 червня відбувся концерт професора музичної академії у Базелі, члена асоціації Haliciana Schola Cantorum Аделіни Опреан.

«Та візія, яку ми намагаємося втілювати в Україні, ідеально могла б бути здійснена саме у стінах цього театру, тому ми дуже тішимося, що така співпраця є можливою. Впевнені, що вона розвиватиметься якнайкраще», – запевнив президент українсько-швейцарської асоціації Haliciana Schola Cantorum Арно Райхерт.

Haliciana Schola Cantorum («Галіціана Скола Канторум») — це українсько-швейцарська асоціація, метою якої є розвиток культурного обміну між Західною та Східною Європою через педагогічні та культурно-просвітницькі проекти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук