Львівська опера урочисто відзначила початок ювілейного театрального сезону

На площі перед оперним театром відбувся концерт

На площі перед оперою відбувся концерт

У п'ятницю, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України, Львівська національна опера урочисто відкрила ювілейний 120-й театральний сезон червоною доріжкою та святковим концертом на площі перед театром.

Традиційно під час святкового відкриття до глядачів звернулись очільники області, міста і театру. Від міста Львова театр привітав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Усі фото Євгена Кравса для ZAXID.NET

«Коли львів'яни хочуть відчути щось зовсім нове, хочуть переключитись, то завжди згадують оперу. Коли в наше місто приїжджають гості, вони обов'язково хочуть собі забронювати квитки в оперу. Коли ми згадуємо найважливіші міські будівлі та інституції, теж обов'язково згадуємо про оперу. Знаєте, з будівлею із такою величною історією дуже складно експериментувати. Те, що сьогодні команда Оперного театру експериментує, уже не вперше роблячи таке величне відкриття, насправді заслуговує дуже великої поваги. І така велика історія театру — насправді це величезна заслуга людей, які творять мистецтво, які творять велич нашого міста», – сказав Андрій Москаленко.

Під час святкового концерту на площі перед театром для глядачів звучали твори та уривки з опер українських композиторів Миколи Лисенка, Семена Гулака-Артемовського, Юлія Мейтуса, Євгена Станковича, які виконували солісти опери та симфонічного оркестру під керівництвом диригентів Михайла Дутчака, Мирона Юсиповича, Ірини Стасишин, Юрія Бервецького.

Також впродовж святкового концерту звучали уривки прем’єр, що відбудуться впродовж сезону 2019−2020 років: опер В.А. Моцарта, Ж. Оффенбаха, українського композитора Івана Небесного.

Після концерту на сцені театру розпочалась легендарна вистава-феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, яку також транслюватимуть на відеоекрані на площі біля театру для всіх охочих.

Вистави Львівської національної опери впродовж першого тижня присвячені виключно українській музиці: протягом 16−25 серпня на сцені театру прозвучать опери М. Скорика «Мойсей», С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, балет «Лілея» К. Данькевича. А оперу «Наталка Полтавка» артисти та керівництво театру присвячують трьом ювілейним датам: 250-річчю від дня народження Івана Котляревського, 200 років зі створення ним п’єси «Наталка Полтавка», 130 років опері «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук