Львівська політехніка співпрацюватиме з підприємством, яке розробляє космічну техніку

Випускники зможуть проходити практику на підприємстві «КБ «Південне» та досліджувати космічну техніку

СуспільствоОльга Гринько, 14 лютого 20185580
У Львові підписали угоду про співпрацю

Національний університет «Львівська політехніка» підписав угоду про співпрацю з підприємством, яке займається розробкою бойових ракетних комплексів та ракетно-космічних систем. Представники ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» та керівництво Національного університету «Львівська політехніка» підписали двосторонню угоду про науково-технічну та науково-освітню співпрацю.

У вівторок, 13 лютого, угоду підписали заступник генерального конструктора з наукової та навчальної роботи КБ «Південне» Олександр Кашанов та ректор львівського університету Юрій Бобало.

Угода передбачає спільні наукові дослідження з розробки космічної техніки, проведення досліджень і взаємний обмін інформацією. Також у Львівській політехніці будуть готувати фахівців з інформаційних технологій для розробки програмного забезпечення систем керування космічними апаратами та програмного забезпечення наземних систем обробки даних для ДП «КБ «Південне». Студенти зможуть проходити виробничу та переддипломну практики у конструкторському бюро космічної техніки.

«Згодом випускники матимуть можливість отримати робочі місця на цьому підприємстві космічно галузі», — зазначила доцент кафедри вищої геодезії та астрономії Львівської політехніки, голова Львівського астрономічного товариства Любов Янків-Вітковська.

Як зазначено у Вікіпедії, Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» було створене у 1951 р. як конструкторський відділ Південного машинобудівного заводу з виробництва військових ракет. У 1954 р. конструкторський відділ заводу під керівництвом Михайла Янгеля було перетворено на самостійне конструкторське бюро.

Стратегічні ракетні комплекси Р-12, Р-16, Р-36, розроблені ДП «КБ «Південне», стали технічною базою для створення Ракетних військ стратегічного призначення СРСР. Серед них — унікальні у світовій практиці комплекси на базі важких рідинних ракет, а також бойовий залізничний ракетний комплекс із твердопаливною ракетою. Це єдина компанія у світі, що має 3 сімейства (5 типів) ракет-носіїв в експлуатації. Підприємство розробляє бойові ракетні комплекси та супутники різного призначення.

Штаб-квартира підприємства розташована у місті Дніпрі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук