Львівська журналістка Марічка Крижанівська отримала спецвідзнаку на «Коронації слова»

КультураОрися Шиян, 8 червня 201811104
Львівська журналістка Марічка Крижанівська отримала спецвідзнаку на «Коронації слова»
Марічка Крижанівська вперше стала дипломанткою «Коронації слова»

Львівська письменниця і казкарка, журналістка ZAXID.NET Марічка Крижанівська відзначена на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова». Її роман «Тіні» отримав спеціальну відзнаку «за найглибше та найґрунтовніше дослідження історії свого роду».

Диплом та грошову премію Марічка отримала 7 червня у Києві під час нагородження переможців конкурсу.

Цю спеціальну відзнаку придумала засновниця та голова оргкомітету ГО «Всесвітній день вишиванки» Леся Воронюк, а для нагородження обрала роман львівської письменниці.

«Ми запропонували оргкомітету нагородити спецвідзнакою, яка б стосувалася української культури, традицій і дослідження глибини традицій свого роду. «Тіні» Марічки відповідав номінації. Це досить якісний гарний текст. Мене дуже тішить, що це молода авторка, яка звертається до минулого української культури. Адже йдеться про «Тіні забутих предків» Параджанова. Дуже класно, що епохи української культури мають тяглість, є кіно, є митці з минулого, які цікавлять сучасних українських митців», ‒ розповіла ZAXID.NET засновниця ГО «Всесвітній день вишиванки» Леся Воронюк.

У романі розповідається про те, як в гуцульській Криворівні Сергій Параджанов знімав фільм «Тіні забутих предків». За той час режисер і вся знімальна група перейнялися глибокими гуцульськими традиціями, їхнім побутом, ставленням до життя, закохалися в Карпати. Паралельно у горах існує невидимий для людського ока світ, населений духами, і на знімальному майданчику кояться різні містичні випадки.

Марічка Крижанівська під час написання книжки відшукала у Криворівні старожилів, які знімалися у масових сценах фільму, розпитувала деталі і цікаві історії про Параджанова, дізнавалася про місцевих мольфарів. А до справжніх історій і колориту Карпат додала містичності жанру фентезі.

«То така трохи гуцульська містика, де оживає прадавня міфологія, де Сергій Параджанов знімає фільм "Тіні забутих предків", курить люльку на вершині гори Піп Іван зі старою гуцулкою Чукутихою, "набувається" з горянами, а тим часом навколо синіють Карпати», ‒ розповідає сама авторка.

Марічка Крижанівська отримує диплом «Коронації слова» (фото Віталія Гливінського та з Facebook-сторінки ГО «Всесвітній день вишиванки»)

Марічка Крижанівська є тележурналісткою ZAXID.NET та львівської редакції 24 каналу, має авторську програму про подорожі «Мандрівки Україною», видала сім дитячих книжок, а також пише романи для дорослих.

Нагадаємо, 18-та урочиста церемонія нагородження «Коронація слова» відбулася 7 червня у колонній залі КМДА. Крім Марічки Крижанівської, з львів'ян спецвідзнаку отримав також Андрій Аркан за роман про Йоана Пінзеля «Я, Іоанн». За умовами засновників, на конкурс можна подавати лише рукописи творів українською мовою, які ніколи раніше не друкувалися. Після нагородження автори чекають на пропозиції видавництв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук