Львівська журналістка та казкарка Марічка Крижанівська презентувала книгу «Веселі ангелята»

Книга про пригоди ангелят вийшла накладом у 2 тис. примірників

КультураОксана Сенишин, 14 грудня 2017, 15:40 727 0

Хочете навчити дитя, як долати страхи, – розгорніть разом книгу «Веселі ангелята». Герої книги – пухкенькі, кумедні ангелята з крильцями – потішать дітей цікавими пригодами.

Журналістка «24 каналу» Марічка Крижанівська, яку глядач добре знаєте за сюжетами на тему культури й цікавими програмами про подорожі «Мандрівки Україною», ще й пише казки. Презентувала свою вже шосту історію «Веселі ангелята», за яку взялася якось на лікарняному.

«Написання історії розпочалося з ілюстрацій Ірини Гібей – вона малює ангелят. Дивлюся, на малюнку одне з них, таке мале і дуже смішне, вбране в одяг, воно боїться купатися разом із усіма іншими. Отож вирішила собі, що це буде Лякуся, яка всього боїться. Але дітям не можна давати якийсь страшний комплекс – їм треба дати шлях, як його подолати. Я відразу вирішила, що Лякуся буде бороти свій страх за допомогою якогось друга. Бо тільки друзі помагають бороти страхи», – поділилася спогадами авторка книжки «Веселі ангелята» Марічка Крижанівська.

Книжку, сповнену пригод, Марічка разом з ілюстраторкою Іриною Гібей презентували в Обласній бібліотеці для юнацтва у середу, 13 грудня.

Дві жінки познайомилися якось на фестивалі «Ляльковий світ». Ірина показала своїх пухкеньких героїв. І Марічка, будучи якось на лікарняному, забувши про температуру, взялася писати їхню історію.

«У мене пупсики-ангелята почалися з’являтися через те, що приятелька їх колекціонувала. І я вирішила першого їй намалювати. Потім з’явилися інші – вони всі поселилися на полотнах. На полотнах їм стало затісно. І Марічка намалювала свою історію вже на папері ручкою», – пояснила ілюстраторка книжки «Веселі ангелята» Ірина Гібей.

Наклад книги – 2 тис. примірників.

Ще Марічку Крижанівську знають за казками «Різдвяна історія», «Чарівна скрипка», «Принц і намистинка», «Країна піжамчиків». Її історія «Пригоди львівських ельфів» навіть супроводжує туристів під час екскурсій містом. А казка «Таємниця львівського годинникаря» днями ще й долучилася до благодійності.

«Один із садочків Львова, де вчаться особи з неповносправністю, долучився до благодійного аукціону. Ми збирали кошти на кардіостимулятор для хлопчика. І ті діти зробили на основі Марійчиної історії про «Львівського годинникаря» таку фетрову, чудодійну книгу. Сьогодні ми за неї торгувалися і за неї була виторгувана одна з найбільших сум на аукціоні», – розповіла директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець.

Марічка зізналася, що у її шухляді – ще дві неопубліковані пригоди. Тож чекайте. Тим паче, що й «Веселі ангелята» матимуть своє продовження.

«Я ще живу в своєму рожевому світі і мені дуже добре і комфортно там. Дуже хочу, щоб діти, навіть їхні батьки, дорослі, спробували також втекти в той яскравий світ. Бо в світі дуже багато є буденності і сірості. Насправді, не так багато приводів, щоби радіти. І книжка – можливість подорожувати, не маючи грошей, не маючи часу. Досить просто сісти, відкрити книжку і потрапити в зовсім інший світ», – додала авторка «Веселих ангелят» Марічка Крижанівська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук