Львівські дизайнери запропонували нову концепцію брендування громадського транспорту

СуспільствоІ.Р., 23 серпня 201624226
На транспорті пропонують зображати стилізовані силуети львівських пам'яток архітектури

Львівські дизайнери розробили нову концепцію брендування громадського транспорту, головною ідеєю якої стало поєднання символічної транспортної схеми з барвистим логотипом. Наразі така концепція є лише пропозицією, яку дизайнери винесли на обговорення.

За основу концепції розробники з компанії Нappydesign взяли логотип «Львів відкритий для світу». Згідно із задумом, кожна з веж логотипу водночас має символізувати архітектурну пам’ятку та один з видів транспорту.

Логотип Львова поєднали з символічною транспортною схемою

Відповідно, на транспорт має бути нанесено схематичне зображення однієї з пам’яток – Вежі Корнякта, Ратуші, Вірменського собору, Латинської катедри або Костелу бернардинів – та коротка пізнавальна інформація про пам’ятку. 

Пропонований дизайн тролейбуса

У запропонованому попередньому варіанті дизайну маршрутки позначені жовтим кольором, автобуси та електробус – блакитним, тролейбуси – червоним, трамваї – фіолетовим. Оскільи логотип Львова містить п’ять кольорів, дизайнери додали до концепції п’ятий вид транспорту – позначене зеленим кольором метро, якого у Львові немає. Один з розробників концепції Володимир Блажівський пояснив ZAXID.NET, що метро додали умовно, на його місці може бути інший вид транспорту, наприклад, таксі. 

Схематичне позначення видів транспорту (метро додано умовно)

Крім того, дизайнери наголошують, що такий розподіл кольорів не є остаточним, і в разі, якщо концепцію приймуть за основу, кольори для видів транспорту будуть розподіляти після опитувань львів’ян та обговорень.

Різні варіанти кольорів для пофарбування трамваїв

Зазначимо, що це вже не перша ідея з уніфікації дизайну громадського транспорту Львова. У 2015 році Львівська міська рада провела конкурс на брендування громадського транспорту. Тоді переміг проект, який передбачає розфарбування транспорту в біло-зелено-оранжеві кольори. 

Однак досі в такі кольори жоден трамвай, тролейбус чи автобус так і не пофарбували. Начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова, яка брала участь в організації конкурсу з брендування транспорту, у коментарі ZAXID.NET пояснила це браком коштів на перефарбування міського транспорту. Відтак, Олександра Сладкова сумнівається в тому, що найближчим часом вдасться реалізувати будь-яку ідею з брендування громадського транспорту.

Разом з тим, запропонований новий дизайн Сладкова вважає естетичним, але зазначає, що він потребує доопрацювання. «Добре, що люди пропонують варіанти, працюють, обговорюють. Цей варіант непогано виглядає, естетично дизайн приємний, він виглядатиме добре і в центрі, і в районах міста. Але він передбачає розміщення на транспорті пізнавальної інформації для туристів. А пізнавальний текст не можна писати на транспорті, бо це відволікатиме увагу водіїв і пішоходів від дорожнього руху», – зазначила Сладкова. 

Додамо, що ЛКП «Львівелектротранс» розпочало модернізацію старих трамваїв і тролейбусів, які вкривають жовтою обшивкою.

 

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук