Львівські хірурги витягли з трахеї півторарічного хлопчика фінікову кісточку на 3 см

Кістка застряла у трахеї і перекрила дитині дихання

У середу, 22 квітня, до Львівської міської дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, реанімобіль медицини катастроф доставив з Дрогобича півторарічного хлопчика, у якого в трахеї застряло стороннє тіло і спровокувало дихальну недостатність. Дитячі хірурги вже чекали на малого пацієнта і його з приймального покою взяли прямо в операційну.

Батьки не відразу зрозуміли, що сталося з сином. Бачили, що йому важко дихати, але спершу подумали, що у нього виник бронхоспазм, бо при народженні хлопчик мав деякі проблеми з дихальною системою. І повезли сина в дитячу лікарню у Дрогобичі. Там лікарі обстежили малого і запідозрили стороннє тіло в дихальній системі. Вони і зв’язалися з колегами з дитячої лікарні у Львові.

«Спершу у нас була думка їхати до Дрогобича і там надавати дитині допомогу. Але потім вирішили, що все-таки буде краще привезти хлопчика до нас і тут витягнути стороннє тіло», – розповів ZAXID.NET дитячий хірург Дмитро Грицак.

За дитиною відправили реанімобіль, який надала медицина катастроф. Цією машиною поїхали за хлопчиком і медики з львівської дитячої лікарні.

«Коли дитину привезли до нас, справи вже були кепські, у неї вже була виражена дихальна недостатність, з’явилася синюшність. Тому прямо з приймального покою ми повезли малого в операційну. Оперували хлопчика під наркозом за допомогою бронхоскопа. На щастя, нам вдалося доволі швидко захопити і видалити стороннє тіло, що застряло у трахеї і перекрило дихання. Тим стороннім тілом виявилася фінікова кістка довжиною майже 3 см», – каже Дмитро Грицак.

У п’ятницю, 24 квітня, малого пацієнта виписали з лікарні і він поїхав додому.

Лікарі просять батьків бути уважними і сховати всі дрібні предмети у кімнаті, де бавляться діти, бо вони з цікавості все тягнуть до рота.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук