Львівські митці створили мініатюрний живопис, скульптуру і скляні вироби

У галереї «Veles» — виставка «Мініатюра», на якій твори розміром до 15 сантиметрів

Головні новини Львова 23.07Оксана Сенишин, 23 липня 2018, 17:26 882 0

У галереї «Veles» відкрилася експериментальна виставка «Мініатюра». Там митці представили такі делікатні роботи, що менша сторона живопису може мати, до прикладу, 4,5 сантиметри.

Про незвичну виставку не лише для Львова, а й цілої України, оголосили ще в час Різдва. І знайшлося аж сорок місцевих митців готових спробувати. За умови, що більша сторона їхнього твору не перевищуватиме 15 сантиметрів.

«Я намалював коні. Дика природа, дикі коні. Люди приручають тих коней для своїх потреб. А на другій роботі: романтична зустріч ‒ чоловік і жінка. Далі є ще якісь, може, сусіди, може, вже їхні діти.. Коротше, життя, яке серед нас!», ‒ розповів художник Роман Опалинський.

Для Наталі Павлюк це вже другий експеримент в мініатюрі, бо колись малювала маленьких різдвяних ангелів. А зазвичай її живопис ‒ це позаметрові полотна: «Спочатку я ходила два тижні, думала. Ну, як ж всі свої монументальні речі вписати у тих 15 на 15 сантиметрів? Це стало для мене таким цікавим завданням: кількома рухами мастихіну поставити акцент ‒ задній план, передній план, ну і кольорове рішення. То в 15 на 15 я помістила цілий простір: моря, океани.. Морські мотиви».

Серед робіт і твори метрів: Сельського, Флінти, Остафійчука. Хоча є й такі автори, що вперше експонують свої доробки в цій галереї. А от Олена Звір, яка відома масштабними розписами стін у понад 40 метрів, а також стилізацією одягу, зацікавила живописом у мішаній техніці.

«Використовую фарби на основі натуральних барвників. Чорноплідна горобина, горіх. Творю на акварельному папері. Частково це колаж. Це «Останній сніг». Тане сніг. Хмарка. Він асоціативний. Це те, що ви собі побачите», ‒ пояснила художниця художниця Олена Звір.

На виставці ‒ і міні-батик, скло та скульптура.

«В наших планах: зробити на наступний рік виставку всеукраїнську. А надалі, якщо все буде гаразд, можливо, зробимо бієнале малих форм. Це буде стосуватися живопису і, можливо, скульптури», ‒ підсумувала власниця галереї «Veles» Галина Тринцолин.

А поки що мініатюрами в галереї можна буде милуватися до 15 серпня. Далі потішать глядачів, а точніше глядачок – «Чоловічим ню».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук