Львівські митці-сакральники повернулись із пленеру з виставкою «Джерела»

12 митців у лютому творили у Трускавці

КультураОксана Сенишин, 12 квітня 2017, 15:45 380 0

На виставку в галерею «ІконАрт» зійшлася сила-силенна людей. Усім цікаво: що покажуть львівські митці після двотижневого лютневого пленеру в курортному містечку Трускавець. Тим паче, що тема незвична – не Богородиця чи Христос Спаситель, а – «вода в християнстві».

«Взяли за тему «Джерела», які співзвучні з містом Трускавцем, і джерела, як духовні джерела – те, що собою репрезентує ікона», – уточнив учасник виставки, митець Андрій Винничок.

«Я намалював три роботи у стилі народної ікони. Це є хрещення в Йордані або Богоявлення. Це – Христос Євхаристійний або Христос-Джерело. І така інтерпретація Богородиці Покрови – це є «Радуйся, кораблю, тих, хто хоче спастися». А саме Богородиця, яка рятує нас від різних бур, штормів», – розповів автор Роман Зілінко.

На пленер їхали 12 художників: Софія Білик, Олександр Бриндіков, Андрій Винничок, Оксана Винничок, Роман Зілінко, Оля Кравченко, Остап Лозинський, Данило Мовчан, Уляна Нищук, Орест Рабик, Наталя Русецька, Уляна Томкевич.

Їх запросили на цей пленер після такого ж, який відбувся у польському с. Новиця. Уже не вперше львів’яни їздять туди творити. Минулоріч у цю атмосферу потрапив отець Володимир Бондарчук із трускавецького храму Покрову Богородиці і вирішив запровадити таке дійство і в нас. Кожен день учасники пленеру починали з молитви.

«Це задавало тон кожного нашого дня: молитва, робота, робота, робота. Але знову ж таки, ми так само і грішні люди. Після важкого робочого дня могли влаштувати спонтанні танці. Ввечері могли включити Сінатру і зробити прекрасні потанцюльки вечірні, а потім знову працювати до третьої ночі», – поділився спогадами учасник пленеру Остап Лозинський.

Створені під час пленеру роботи планують зібрати в музеї у Трускавці. А вже на наступний пленер планують приїхати іконописці з Білорусі, Польщі і Словаччини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук