Львівські школярі готуються до фестивалю короткометражок

Головна умова створення команди – долучити школяра із особливими освітніми потребами

Головні новини Львова 04.04Софія Трощук, 4 квітня 2018, 11:44 379 1

У Львові вже вдруге готуються до проведення учнівського фестивалю короткометражних фільмів «Позитив WOW». До створення відеоматеріалу долучаються й школярі з особливими освітніми потребами.

У школі №82 кипить творчий процес. Перші учасники фестивалю «Позитив WOW» беруться до зйомок. Головна умова створення фестивальної команди – долучити школяра із особливими освітніми потребами.

«І долучити не просто в якості об'єкту, який фотографується чи знімається, а в якості співтворчих особистостей. Тобто тих, хто може дати ідею, тих, хто може створити якийсь сюжет. Тих, хто може створити фотозйомку», – розповіла організаторка фестивалю Олена Дітчук.

Знімальний процес починається із технічних деталей. Святослав та Марічка показують Дмитрику, як правильно знімати відео на телефон. Хлопець, утім, досвідчений «кінороб» – минулоріч разом із друзями вже знімав соціальне опитування.

«Ми по класах ходили і питали, який твій улюблений колір, яка улюблена тваринка», – розповідає Дмитро.

Софія, Христина та Сашко записують інтерв'ю. Деякими секретами діляться ще до фестивалю.

«Ми знімали інтерв'ю із Сашком. Точніше, Сашко брав інтерв'ю у своєї улюбленої вчительки фізики», – розповідає Христина.

Сашко ж додає: «Питав, чому вона обрала професію вчителя – то є перше питання. Друге питання – звідки черпає натхнення для роботи».

Співорганізаторами цього фестивалю є й гуртківці Центру дитячої творчості.

«Цей захід є доволі повчальним не тільки для учнів-дітей із особливими освітніми потребами, але також і для нас, звичайних дітей. Тому що ми набираємося дуже багато цікавого, неоціненного досвіду. І потім можемо його використовувати в житті», – каже співорганізатор, школяр Володимир Краснопольський.

Про обмін досвідом поміж дітьми та соціальне зближення говорять і психологи.

«Зараз концепція нової української школи передбачає, щоби діти були залучені до позашкільної освіти. Це допомагає їм краще соціалізуватися, краще соціум буде їх приймати. Тому що вони будуть знати, що такі діти є, що вони теж і талановиті, і здібні», – пояснила психолог школи №82 Володимира Лазур.

Переглянути матеріали юних кіноаматорів можна буде 24 квітня. Проте переможців не визначатимуть. Адже кожен учасник фестивалю вже переможець, адже здолав стереотипи та шаблони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук