Львівські студенти погрожують протестами, якщо скасують стипендії

Головні Новини за 17 грудняНаталя Роп, 17 грудня 2014, 17:02 2389 1

Студентів можуть залишити без стипендії вже з вересня наступного року. Це одна з низки соціальних виплат, які нібито пропонує скасувати уряд. У відповідь львівські студенти обурились і вже відправили листа на ім’я прем’єра, вимагаючи або підтвердити, або спростувати цю інформацію.

Серед студентів є безліч тих, хто живе тільки на стипендію. Серед них і Вікторія Шелест – студентка 4-го курсу Львівської політехніки. «За свій кошт я почала жити з 4-го курсу, оскільки зрозуміла, що батькам важко, вони в мене на пенсії, а пенсії, ми знаємо, які в нас в Україні», – розповіла дівчина. Вікторія має підвищену стипендію – 900 грн. Але щоб прохарчуватись впродовж тижня, потрібно щонайменше 200 грн. Тому доводиться заощаджувати.

Тож Вікторія категорично проти скасування стипендій. За її словами, чимало з її однокурсників готові покинути навчання, якщо стипендії все-таки скасують.

У своїх переконаннях Вікторія не одна. Студенти певні – їм відбивають охоту вчитися і змушують шукати заробітків. «Це погана ідея. Так як студенти фактично вчаться і живуть за рахунок стипендії. А по-друге, якщо заберуть стипендію, я думаю, що багато хто не захоче навчатися… Треба буде вибирати: або робота, або навчання», – поділився думками студент Степан.

Тим часом студентська рада Львова вже опублікувала звернення до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. В заяві спудеї погрожують протестами. І дають дедлайн до 22 грудня, щоб уряд або спростував, або підтвердив інформацію про скасування стипендій. Якщо їх не почують – студенти обіцяють не мовчати вже 23 грудня.

«Цей лист, що я відправив на ім'я прем’єр-міністра України, розійшовся дуже швидко. Практично понад мільйон людей його побачили. З усіх міст мені телефонують студентські лідери і говорять, що готові піднятись на акцію протесту. Але ми прекрасно розуміємо, що акція протесту може привести до негативних наслідків», – зазначив голова студентської ради Львова Євген Филипець.

Наразі скасування соцвиплат – це тільки пропозиції експертів, як можна заощадити. Жодних рішень, постанов чи конкретних законопроектів уряд ще не ухвалював. Депутати також не критикували ініціатив Кабміну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук