Львівські судді не виконують обов’язків щодо захисту прав людини

У Сихівському районі Львова з ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської проведено перевірку застосування нових норм КПК на початковій стадії досудового розслідування, а саме: при затриманні осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів, без ухвали слідчого судді, суду.

Про результати цієї перевірки Лутковська повідомила на міжнародній конференції «Якість безоплатної правової допомоги», йдеться в повідомленні на сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Тож у результаті вивчення зібраних матеріалів виявлено низку порушень і кримінально-процесуального законодавства України, і положень, що містяться в чинних міжнародних договорах, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада, норм міжнародного права.

Це стосується фактів незаконного затримання осіб, коли слідчі судді не виконують обов’язків судді щодо захисту прав людини при обранні запобіжних заходів, приховування моменту фактичного затримання та маніпуляції, що використовуються працівниками міліції для приховування моменту фактичного затримання, проведення особистих обшуків затриманих осіб без участі понятих та гендерні збочення у цих процесах.

Особливої уваги заслуговують випадки порушення прав людини при наданні затриманим правової допомоги, зокрема зобов’язання працівників міліції негайно повідомляти про затримання Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як повідомила Валерія Лутковська, цих фактів достатньо для внесення подання Уповноваженого генпрокурору для організації проведення розслідувань. Окрім того, додала вона, готується відповідне подання до Вищого спеціалізованого суду України щодо невиконання суддями Сихівського районного суду загальних обов’язків судді щодо захисту прав людини.

Львів для цієї перевірки вибрано, зважаючи на те, що Львівська область оголошена базовою в Україні, де громадськість та МВС впроваджують пілотний проект з реформування роботи органів внутрішніх справ. До заходів були залучені фахівці в галузі права з-поміж представників громадських організацій, зокрема Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук