Львівські «Супер Вуйки» випустили перший за 40 років альбом
Культура

Львівські «Супер Вуйки» випустили перший за 40 років альбом

Катерина Сліпченко, 24 листопада 2014 1431 0
фото afishalviv.net
У Святому Саду в 70-х

Легендарна львівська група «Супер Вуйки» випустила диск. Альбом «Супер Вуйки Зі Святого Саду» є дебютним, попри сорок років існування гурту. Музиканти відразу виклали альбом у мережу.

«Супер Вуйки Зі Святого Саду» міститиме 12 треків, з яких – 3 належать до 78-80 року, решта – нові, створені та записані останнім часом. Крім того до альбому увійде інструментальна рок-обробка гімну «Боже великий, єдиний».

Як розповів ZAXID.NET музикант, письменник, публіцист, дослідник історії Львова, президент Республіки Святого Саду, та учасник гурту Ілько Лемко, диск у продаж не надійде.

«Зараз і так ніхто нічого не продає, адже все можна скачати. Тож і наш диск кожен бажаючий може собі скачати. Якщо вже хтось хоче отримати його з автографом, то можемо продати. Але переважно ми його даруємо».

Також Ілько Лемко пояснив, що назва - «Супер Вуйки Зі Святого Саду» відсилає шанувальників у Святий Сад 70-х: «Ми вийшли з Святого Саду, ми там зустрілися. Не було би його, не було би і групи», - каже Ілько Лемко.

У четвер, 27 листопада, в культурно-мистецькому центрі «Дзиґа» відбудеться презентація альбому. Презентувати альбом «Вуйки» будуть і на концерті, дату якого оголосять додатково.

Республіка Святого Саду (Святий Сад) - неформальне об'єднання у Львові, яке існувало у  60—80 рр. минулого століття та локалізувалося у Святому Саду. Так називали закинутий тоді сад монастиря Кармелітів босих в центрі міста всередині житлового кварталу, обмеженого вулицями Лисенка, Винниченка, Просвіти і Короленка.

Як згадує все той же Ілько Лемко у книзі «Сни у Святому Саду»: «Прихід у Сад — це був вихід за рамки вузького світу, в якому перебував кожен, хто жив у Радянському Союзі».

Саме там і зустрілися майбутні учасники гурту «Супер Вуйки». Їх популярність була такою великою, що одного разу затримання музикантів міліцією викликало стихійний молодіжний протест: «Дорогою хлопці спиняли тролейбуси, знімали з них штанги, перевернули якийсь кіоск. В юрбі вигукували гасла: «Нам світла не треба, нам «Вуйки» засвітять!», «Нам хліба не треба — ми «Вуйками» ситі!» і «Срав пес на Капеерес!», - написав басист групи Джубокс (Володимир Михалик) у книзі «Хіппі у Львові».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук