Львівські виші видали неузаконені дипломи

Головні новини Львова 20.07Оксана Лабойко, 20 липня 2015, 19:40 2272 0

Усі львівські вищі навчальні заклади нарешті почали приймати абітурієнтів на 5-й курс. Хоча приймальні комісії працюють уже тиждень або й два.

Університети самі створили собі труднощі. З цього року Міносвіти дозволило навчальним закладам видавати дипломи власного зразка. І деякі виші віддали випускникам документи, не дочекавшись, поки їх узаконить єдина державна база.

Студент Андрій з другої спроби подає документи на 5-й курс у свій же університет фізичної культури. Хоча приймальна комісія там працює з 10 липня і через  4 дні вже закриває двері для вступників.

«Два тижні тому приходив здавати документи, сказали прийти цього понеділка. Бо на перший курс одразу приймали, знаю, а нас просили чекати», – розповів вступник-бакалавр Андрій.

А все тому, що навчальний заклад віддав на руки фактично пам'ятки, а не дипломи про освіту, не зареєструвавши їх у Єдиній державній базі.

В університеті переконують, що інформацію подали вчасно, загальмувала сама система.

«Цього року змінилася процедура. Навчальні заклади самі видають дипломи. І люди, які працюють на місцях, напевне, не до кінця зрозуміли цю процедуру і якось так все затягнулося в часі. Крім того, всі одночасно почали подавати інформацію в «Інфоресурс» і це викликало накладки в роботі самої системи», – пояснює відповідальний секретар Львівського університету фізичної культури Валерій Мельник.

Станом на понеділок – запевняє Валерій Мельник – всі свої дипломи виш узаконив.

А от університет Франка закінчив прийом документів від бакалаврів, так цього і не дочекавшись.

Ситуація безпрецедентна. Цього року до вступних іспитів на п'ятий курс там допустили без оригіналів дипломів.

«Розуміючи ситуацію, ми діяли дуже лояльно: приймали документи від всіх бажаючих, які мали відповідні копії дипломів. Це законно, є лист заступника Міністра освіти і науки, який говорить про те, що ми можемо приймати копії документів, не обов'язково оригінал. І навіть якщо ми зараз протестуємо більшу кількість людей, аніж ті, хто потім зможе донести нам оригінали, – я не бачу нічого страшного», – зазначив проректор ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський.

Чи всі дипломи університету вже пройшли реєстрацію, а отже стали законними, Віталій Кухарський не знає.

Схожі проблеми мали не тільки університети, але й багато львівських коледжів.

Та в Міністерстві освіти запевнили, що винні самі, бо не розібралися у процедурі. Мовляв, затримки з реєстрацією дипломів виникли приблизно у чверті з усіх навчальних закладів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук