Львівських бібліотекарів перевірили на готовність до оголошення тривоги

Головні Новини за 07 жовтняВікторія Іваскевич, 7 жовтня 2014, 16:30 0

У вівторок, 7 жовтня, перевірили, як поводяться в екстремальній ситуації працівники львівських бібліотек. Для них провели навчальну тривогу. Нібито задимівся пакет, який принесла випадкова відвідувачка. Про акцію працівникам культури навмисне не повідомляли.

Зранку бібліотекарів зібрали на нараду, аби поспілкуватись про дозвілля школярів під час канікул. Посеред обговорення у приміщення почав доходити дим із сусідньої кімнати. За кілька хвилин до цього дівчина, яка начебто працює в бібліотеці, виявила чорний пакет, не знайшовши власника, вона винесла його в інше приміщення.

Згодом виявилось, що власниця пакета, адміністратор бібліотеки та чоловік, який найбільше панікував, – професійні актори. В пакеті були звичайні книжки, а спецефекти забезпечила диммашина, яку принесли з театру.

Бібліотекарі розповіли згодом, що здогадались, що тривога несправжня. Втім, остаточно впевнились лише на вулиці, коли почали аналізувати помилки разом з працівником МНС, який у цивільному одязі весь час спостерігав за подіями.

Всі одразу ж погодились, що подібне навчання потрібно провести в них в бібліотеках, а заодно й перевірити, чи відчинені всі двері, чи не заставлений шлях до запасних виходів і де знаходиться найближчий пожежний гідрант.

Заступник міського начальника управління культури Ірина Магдиш якраз проводила нараду. Вважає, що одне таке заняття значно ефективніше за регулярні перечитування паперових інструкцій. «Якщо ти цього не помацаєш, не побачиш, не будеш мати у своїй уяві евакуаційний вихід з установи, то воно не так спрацює. Візуальна пам’ять, сенсорна пам’ять, коли ти пам’ятаєш цей дим, і ти пригадуєш, як ти діяв, як треба було діяти, то в кризовій ситуації воно спрацює набагато ефективніше, ніж 14 сторінок інструкції, бо людина вчиться на прикладі», – поділилася враженнями Ірина Магдиш.

Такі навчання будуть проводити і надалі, а рятувальники нагадують, у разі подібної небезпеки слід одразу ж покинути приміщення. Підозрілі пакунки не розбирати і не заглядати всередину. Ні в якому разі не панікувати і реагувати оперативно і злагоджено. Обов’язково потрібно викликати міліцію та пожежників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук