Львівських стоматологів перевели на госпрозрахунок
Суспільство

Львівських стоматологів перевели на госпрозрахунок

Ірина Скіць, 29 січня 2015 2950 0
фото https://galleryua.com

Депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про створення госпрозрахункових відділень стоматологічної допомоги дорослому населенню м. Львова». «За» проголосували 52 депутати.

За словами начальника департаменту гуманітарної політики Галини Слічної, у поліклініках будуть створені госпрозрахункові відділення у співвідношенні 39% на 61%, де перше – повне самофінансування, а друге – бюджетне утримання.

«У 2015 році передбачено 28 млн грн на утримання стоматологічних відділень. Здебільшого, це кошти на оплату праці та комунальних послуг. Відтак, коштів на переобладнання відділень майже не залишається», - зауважила Слічна.

При цьому, відсоток молодшого медичного персоналу в поліклініках буде збільшено, що дозволить зменшити навантаження на лікарів, що працюватимуть за госпрозрахунком. 

Нагадаємо, стоматологи комунальних поліклінік з початку 2014 року протестували проти переведення цих медичних закладів на госпрозрахунок. Таку систему медики називають крахом безкоштовної стоматології, яка посприяє ще більшій корупції у їхній сфері. Лікарів не влаштовувала концепція, за якою пацієнти платитимуть в касу за послуги стоматологів. За ці ж кошти й утримуватимуться поліклініки.

Позиція лікарів не змінилась. За словами голови профкому Першої стоматологічної поліклініки Ольги Поразкової, лікарі за втілення страхової медицини, але не за госпрозрахунок. За її словами, прийнята ухвала призведе до того, що більшість стоматологів опиняться на вулиці, оскільки не витримають конкуренції з приватними клініками.

Одним з аргументів проти реформування міської стоматології було також те, що лікарі самостійно купували обладнання, оскільки коштів з бюджету на це не виділяли, а тепер, фактично, воно повинно стати власністю лікарні.

Галина Слічна підтвердила, що деяке обладнання було куплене лікарями за власні кошти та передане на баланс комунальних лікарень. 

Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич пояснила, що це питання буде врегульовуватись різними цивільними договорами, зокрема договором позички.

Ще раніше начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб, коли озвучував реформу міської стоматології зауважив, що безкоштовно отримати послуги стоматологів все-таки можна буде, однак, чиновник не впевнений у їх якості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук