Львівським школярам покажуть фільм про УПА

СуспільствоОрися Шиян, 6 жовтня 20153390

У жовтні та листопаді для учнів 10-х класів шкіл Львова проведуть альтернативний урок новітньої історії України. Для цього у кінотеатрах міста школярам покажуть першу частину документального фільму режисера Тараса Химича «Хроніка Української повстанської армії 1942–1954».

«Для нас важливо у ненав’язливий спосіб допомогти молоді поглибити свої знання з історії України та заохотити думати про минуле, бо воно пов’язане з теперішнім. Окрім того, після фільму ми проводимо історичну вікторину. За правильні відповіді вони отримують символічні подарунки – тематичні магніти», – розповіла координатор проекту «Урок пам’яті» Людмила Левченюк.

Десятикласник спеціалізованої загальноосвітньої школи № 28 Дмитро Солодуха, який вже переглядав фільм з батьком, зазначив: «Мені дуже сподобалося, що події у фільмі підсилювалися реконструкціями, адже вони допомагають краще зрозуміти хронологію. Ми з татом також займаємося реконструкцією цього історичного періоду у фільмах, які знімалися у центрі та поблизу Львова. Розуміння історії допомагає мені бачити подібність подій, які відбуваються тепер. Україна, як і тоді, виборює свою незалежність і свободу. А ворог не змінився».

Окрім перегляду фільму та вікторини, за словами організаторів, молоді запропонують написати листа з побажаннями чи підписати листівку для вояків УПА. Для цього створили скриньки «Пошта для повстанців», вміст якої музейники передадуть ветеранам УПА.

Нагадаємо, «Урок пам’яті» у кінотеатрах Львова відбувається четвертий рік поспіль. У попередні роки учні переглядали документальні фільми «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939–1941» та «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939».

Цього року «Урок пам’яті» вже проводять для учнів шкіл Галицького району міста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук