Львівським вчителям і медикам затримують зарплату

СуспільствоІрина Знась, 23 січня 201511520

Через зміни до бюджетного кодексу України вчителі та лікарі Львова на початку нового року опинились без заробітної плати – їм вже на три дні затримують перерахунок зароблених коштів за першу половину січня і виплатять їх не раніше, аніж наприкінці місяця.

Про це сьогодні, 23 січня, під час брифінгу розповів директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук.

«Цього року при прийнятті бюджету помінялась система виплат заробітної плати для працівників шкіл та закладів охорони здоров’я. Якщо минулого року ми платили заробітну плату цим категоріям працівників напряму з міського бюджету, то з 2015 року всі ці виплати йдуть за рахунок так званих освітніх та медичних субвенцій із державної казни. Ці гроші держава перераховує нам на окремий рахунок, і ми впродовж доби повинні перерахувати їх школам і закладам охорони здоров’я», – розповів Олег Іщук.

У бюджетному комітеті Верховної ради України, куди звернулись міські чиновники, зазначили, що затримка виникла через те, що Кабмін досі не розробив механізм перерахунку коштів. При цьому у Верховній раді зазначають, що питання планують розглянути на засіданні бюджетного комітету 28 січня.

«Це вперше така ситуація за понад 20 років, коли ми вже кілька днів не можемо виплатити заробітну плату вчителям та медикам. Кошти на ці статті не надійшли не тільки до бюджету Львова, а й до інших місцевих бюджетів. Надіюся, що ця бюрократична процедура скоро закінчиться і більше таких випадків не буде», – додав Іщук.

З 19 січня міськрада почала інформувала усі установи про можливу затримку коштів, та пояснювати, що зарплата надійде із запізненням.

«Всі реагують на таке повідомлення по-різному, більшість незадоволені. Відповідно ми маємо шквал дзвінків, питань, намагаємось роз’яснювати, що вини міської влади тут немає, що є проблеми, які пов’язані із змінами в бюджеті, і найближчим часом питання буде врегульоване», – розповів начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Зарплату за першу половину місяця вчителі та медики повинні були отримати 20 січня. Для цього потрібно 25 млн грн. – 15 млн грн. на виплату зарплати працівникам шкіл та ще 10 млн грн на заробітну плату працівникам медичної галузі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук