Львівський апеляційний суд відмовив НСХУ у позові проти ZAXID.NET

Львівська Спілка художників намагалася через суд спростувати документально підтверджені факти про втрату майна

Голова Львівської обласної організації НСХУ Олег Микита

Львівський апеляційний суд відмовив Львівській обласній організації Національної спілки художників України (НСХУ) у задоволенні позову до ZAXID.NET втраченого майна спілки. Судові засідання в цій справі тривали більше двох років. У жовтні 2018 року суд першої інстанції – Галицький районний суд Львова – задовольнив вимоги спілки художників, зобов'язавши редакцію спростувати інформацію про втрату спілки художників низки будівель, однак колегія суддів Львівського апеляційного суду у лютому 2020 року повністю відкинула звинувачення у неправдивості інформації, підтвердивши правоту ZAXID.NET.

Позов стосується статті «Зовсім нехудожня історія», опублікуваній у травні 2017 року після виключення з львівської спілки п'ятьох митців, які намагалися з'ясувати, що сталося із нерухомістю НСХУ у Львові. Виявилось, що митців виключили з порушенням процедури, а низка будівель, які належали спілці художників під керівництвом Олега Микити поступово перейшла у приватну власність (у цьому переліку були майстерні художників у Стрийському парку та зруйнований будинок на пл. Міцкевича, 9 у центрі Львова).

Керівництво спілки художників пояснювало, що з 2008 року майно львівської обласної організації НСХУ передано в управління компанії «Акрополь». Втім виявилось, що низка будівель НСХУ насправді виявились переданими у приватну власність кількох компаній. Попри те, що ця інформація підтверджувалася офіційними даними з держреєстру прав на нерухоме майно, юристи НСХУ подали позов до суду, вимагаючи спростувати публікацію.

Суддя Галицького суду Наталія Зубачик у жовтні 2018 року задовольнила позов художників, однак розглядаючи цю справу у лютому 2020 році Львівський апеляційний суд вирішив, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про наявність підстав для задоволення позовної заяви спілки художників. У підсумку суд відкинув претензії з боку НСХУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук