Львівська журналістка Вікторія Балицька виграла апеляцію проти чиновника ВР Юрія Сорочика

Посадовець вимагав видалення посту в Facebook та компенсації моральної шкоди

Головні новини Львова 04.02Юрій Герун, 4 лютого, 18:57 2912 1

Апеляційний суд відхилив позов працівника Верховної Ради Юрія Сорочика про захист честі і гідності до львівської тележурналістки Вікторії Балицької. Посадовець вимагав видалити пост у Facebook та компенсувати моральну шкоду. Йдеться про його конфлікт із патрульними поліцейськими, який стався взимку минулого року.

Ця історія трапилась 26 січня минулого року, на кільцевій дорозі Львова між смт Рудне та с. Рясна-Руська. На автозаправній станції патрульні зробили зауваження водійці автомобіля BMW за дрібне порушення. Чоловік, який був пасажиром, почав сперечатись із поліцейськими. Цим чоловіком виявився секретар комітету Верховної Ради з питань протидії корупції Юрій Сорочик. Коли почалась шарпанина, правоохоронці вирішили затримати чоловіка. Під час цього, за словами патрульних, Сорочик завдав удару одному із поліцейських.

«Він себе почав неадекватно поводити, схопився за щітку службового авто і в той момент підбігла його жінка. Ми йому відчинили в автомобілі двері і він заспокоївся, ми його відпустили. Я не очікував і дістав удар в щелепу. Вже після того його повалили на землю і надягли кайданки», – пригадує патрульний поліцейський Ростислав Зворський.

Про цю історію першою написала у мережі Facebook журналістка Вікторія Балицька. Після публікації Юрій Сорочик подав на неї до суду. Галицький районний суд Львова частково задовольнив позов. Журналістка мала змінити допис, вилучити фрази про агресивну поведінку. А ще відшкодувати витрати чиновника на адвоката та судовий збір. Вікторія Балицька подала апеляцію.

«Представник позивача наголошував, що інформація щодо Сорочика негативна і висновок судово-психологічної експертизи встановив, що це негативна інформація. Цивільний кодекс на сьогоднішній день вже категоріями негативної інформації не оперує. Є поняття достовірної або недостовірної інформації», – аргументував Юрій Ничка, захисник Вікторії Балицької.

Адвокат держслужбовця наполягав на тому, що публікація Балицької вплинула на ділову репутацію його клієнта.

«Я вважаю, якби не було неправомірних дій зі сторони поліції, не було би цієї ситуації. Якби Вікторія Балицька перевірила, удостовірилась у правдивості інформації. Вона ж могла звернутись до Сорочика і отримати якусь зворотню відповідь, але вона цього не зробила. Відповідно, ця інформація негативно позначилась на діловій репутації Сорочика», – вважає Віталій Бодюк, адвокат Юрія Сорочика.

Львівський апеляційний суд більш як чотири години вислуховував аргументи сторін та врешті-решт задовольнив апеляцію журналістки. Відтак її пост у соціальній мережі відповідає дійсності і не потребує видалення чи редагування.

«Відмовити Сорочику Юрію Юрійовичу в задоволені його позову до Балицької Вікторії Федорівни, ГУНП, Управління патрульної поліції, департаменту про захист честі і гідності і ділової репутації, стягнення моральної шкоди», – оголосила суддя Юлія Мікуш.

Представники Юрія Сорочика ще вирішують, чи звертатись до Верховного суду. Водночас, у Яворівському суді ще чекає на розгляд кримінальна справа про перевищення службових повноважень патрульними, які проводили затримання чиновника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук