Львівський фотохудожник Роман Барабах презентує історію створення світу

В експозиції «Витоків» — сім робіт

Головні новини Львова 04.03Юлія Девда, 4 березня, 19:55 692 0

У львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt» триває виставка львівського фотохудожника Романа Барабаха «Витоки». Її митець присвятив семиденному створенню світу. Власне, творцем для нього стала знайома майстриня гончарства Юлія Ткаченко. На кожній із семи світлин експозиції вона зі шматків глини ліпить і ґрунт, і людину.

«Наприклад, під час четвертого дня Бог творив небесні світила. Маленькі тарілочки, з якими працюють гончарі, нагадали мені сузір'я. І на фото це виглядає так, ніби Всевишній «ставить» на зоряному просторі системи й галактики. А от тоді, коли він дійшов до творення людини, то працював із нею руками — ліпив її, відтак вдихнув життя. В одну зі світлин я помістив маленьку людинку, але біля неї написав циферку 2, тобто, треба зробити чоловіка та жінку», — пояснює автор виставки Роман Барабах.

У серії «Витоки» фотохудожник поєднав технічне із сакральним. Впродовж кількох місяців він фіксував процес «ліплення» світу на фотоапарат, відтак перетворював кадри в негативи й відбивав світлини на папері. Ця виставка є третьою персональною для Романа.

«Скажу, що і в Старому завіті, і в Новому, та й в інших віруваннях загалом гончар є образом того, хто творить світ. Грубо кажучи, земля оживає в його руках. Тому витоки самі по собі — це щось неймовірне, те, з чого все почалось», — пояснює він.

Свої роботи публіці Роман Барабах показуватиме в галереї «IconArt» на Вірменській, 26 до 23 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук