Львівський історик Ярослав Грицак отримав премію ім. Станіслава Вінценза

Нагороду вручають за досягнення в популяризації культури регіону Центрально-Східної Європи

Під час нагородження Ярослав Грицак зазначив, що частину нагороди хоче розділити з польським журналістом Павлом Пеньонжеком

Львівському історику та викладачу УКУ Ярославу Грицаку вручили премію ім. Станіслава Вінценза під час Економічного форуму у Польщі, який цього року триває від 6 по 8 вересня. Про це інформує офіційний сайт форуму.

Нагороду вручають традиційно під час першого дня форуму в Криниці, що цього року пройшов під гаслом «Європа в обличчі викликів — з'єднані чи поділені?» від імені Ради міста Кракова. Богуслав Косьмідер, нинішній голова міськради Кракова, оголосивши цьогорічного номінанта, назвав Ярослава Грицака «символом польсько-українського поєднання».

Під час нагородження Ярослав Грицак зазначив, що частину нагороди хоче розділити з польським журналістом Павлом Пеньонжеком, який від початку війни на Донбасі писав репортажі про події на Сході України, ризикуючи власним життям. Відзнака складається із грошової премії у розмірі 40 тис. злотих (9,3 тис. євро) і статуетки. 

Нагороду Економічного Форуму «Нова Культура Нової Європи» ім. Станіслава Вінценза вручають за видатні досягнення в популяризації культури регіону Центрально-Східної Європи з 2005 року. Засновниками нагороди спочатку (в 2005-2007 роках) був Інститут східних студій, потім (в 2008-2010 роках) - президент Кракова. Від 2011 року нагорода призначається краківською Радою міста. Лауреатами нагороди стали Томас Венцлова, Іржі Ґруша, Кристофор Чижевський, Еміль Брікс, Аґнеса Голланд, Тетяна Толстая, Анджей Стасюк, Мартін Поллак, Маґдалина Вашариова, Сергій Жадан та також професор Яцек Пурхля.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук