Мер Львова нагородив історика Ярослава Грицака Орденом Лева

СуспільствоН.Т., 7 травня 20165150

Мер Львова Андрій Садовий під час святкових урочистостей з нагоди 760-річчя Львова нагородив українського історика Ярослава Грицака Орденом Лева.

Цією нагородою відзначають людей за особливі заслуги перед Львовом у галузі розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва. Ярослав Грицак отримав Орден Лева за «вагомий внесок у формування наукового, духовного і культурного середовища Львова, плідну науково-публіцистичну діяльність, громадянську позицію у боротьбі за волю та єдність України та з нагоди Дня міста Львова».

«Я є історик. І як історик можу сказати відповідально: якщо в Україні мають статися якісь зміни, то вони у першу чергу мають статися у Львові. Так було у минулому, так є і зараз», – заявив під час нагородження Ярослав Грицак.

Він зазначив, що зараз саме Україна є справжньою Європою, а сам Львів – душею нової України.

«Колись, ще перед Євромайданом, ми в Унівській групі говорили, що якщо так піде далі, то за 20-25 років Львів опиниться у Європі, а Україна залишатиметься на своєму місці. Але зараз ми так не кажемо. Зараз ціла Україна є тією кращою Європою. І якщо Україна є кращою Європою, то Львів є мотором і душею тієї нової України і нової Європи. І Львів має всі підстави, щоб бути ним. Бо це місто-кабінет, місто-університет, місто нової і якісної політики. Це місто, яке має велику візію», – додав Грицак.

За його словами, виконання візії міста може тривати 50 років, і зараз ми можемо сперечатися, чи перебуваємо на початку цього процесу, чи на його середині.

«Але ми знаємо, що він буде тривати довго. Тож бажаю всім міцного здоров’я, щоб дожити і побачити результати нашої візії», – підсумував Ярослав Грицак.

Зазначимо, що Орден Лева вручають із 2010 року. Першими цю нагороду отримали зв'язкова головного командира УПА Романа Шухевича Дарія Гусяк та фундатор створення Музею вишиваних ікон та образів у Львові отець Дмитро Блажиєвський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук