До теми
У неділю, 13 вересня, 13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art оголосив переможців.За перемогу змагалися 30 фільмів – 12 у національній та 18 в міжнародній програмах. Окрім журі, своїх переможців визначали також глядачі.
Національний конкурс
Найкращим українським фільмом став документальний фільм «Врятуйте мене, лікарю» Дмитра Грешка. Фільм розповідає про роботу бригади швидкої допомоги в новорічні свята в Києві. Головні герої — три працівники бригади швидкої допомоги: лікар, фельдшерка і водій, а також пацієнти, з якими вони стикаються впродовж робочої зміни.
«Врятуйте мене, лікарю»
Спеціальна відзнака у національному конкурсі – «Килим» Наталії Кисельової. Толiк — підліток, який живе у прифронтовому містечку разом із своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того, він закоханий у молоду жінку. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.
«Килим»
Ще одну спеціальну відзнаку отримав фільм «У нашій синагозі» Івана Орленка. Хлопчик хоче дізнатися, що сталося в старій місцевій синагозі. Захоплений пошуками, він ганяється за чимось, чого ніколи не бачив, і не звертає жодної уваги на те, що відбувається навколо.
Приз глядацьких симпатій також отримав фільм Івана Орленка «У нашій синагозі». Фільм отримає номінацію на European Audience Award (його представлять на 10 європейських кінофестивалях), а також грант у 100 тисяч гривень від Львівської міської ради на зйомки наступного фільму у Львові.
«У нашій синагозі»
У складі журі були Декел Беренсон, британський письменник та режисер. Його фільм «Анна» представляв на 72-му Каннському кінофестивалі і Великобританію, і Україну; генеральний директор Довженко-Центр Іван Козленко; режисерка Катерина Горностай.
Міжнародний конкурс
У міжнародному конкурсі переміг фільм «Не спи, будь напоготові» режисера Пам Тьєн Ана. Мотоциклетна аварія біля вуличних прилавків на розі в загадковій історії трьох юнаків.
«Не спи, будь напоготові»
Спеціальна відзнака у міжнародному конкурсі отримала «Південна лихоманка» Томаса Вудрофа. Аманда, догідлива, самотня жінка, якій за сорок, живе зі своїм 16-річним сином Даніелем у горах на півдні Чилі. Друг Даніеля, Октавіо, випадково поранюється під час полювання в лісі. Аманда бере на себе його лікування, і між ними виникає тісний зв’язок.
Найкращий сценарій у міжнародному конкурсі здобув «Кавуновий сік» Ірене Морай. Барбара і Пол кілька днів відпочивають з друзями в будинку на природі. З допомогою Пола, на лоні природи, між слізьми та сміхом, Барбара загоїть старі рани й заново окреслить свою сексуальність.
Приз глядацьких симпатій міжнародного конкурсу – у «Традиції» Іосеба «Сосо» Бліадзе. Двоє німецьких туристів, Крістіан і Даніель, подорожують Грузією. Вони шукають, де б поїсти в селі й неочікувано опиняються на грузинському весіллі. Там і починаються справжні пригоди.
«Традиції»
Переможців визначало міжнародне журі у складі режисера, сценариста та продюсера з Румунії Богдана Мурешану, генеральної продюсерки Одеського кінофестивалю Юлії Сінькевич, членкині програмного відділу Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах Анни Корінек.
Фестиваль Wiz-Art відбувся у комбінованому форматі з 7 до 13 вересня. Всі фільми були доступними для перегляду після реєстрації у віртуальному кінотеатрі фестивалю.