Львівський театр імені Лесі Українки таки відкриє сезон

КультураМарічка Крижанівська, 22 вересня 2015, 21:08 579 1

Повертається до життя Львівський театр імені Лесі Українки. Після трьох місяців протистоянь і страйків тут нарешті відкриють сезон, щоправда із новою творчою командою. 

Ще у червні тут вибухнула театральна бомба. Проти художнього керівника і директора в одній особі Олексія Коломійцева тоді збунтувалася більшість колективу: висловили недовіру і оголосили про страйк. 

«Ситуація справді була непроста. І для того, щоб її вирішити, довелося звертатися до суду. Тобто зараз ще триває судовий процес, де управління культури є позивачем і вимагає скасувати контракт, укладений Расказовим як в.о. із Коломійцевим на виконання обов’язків художнього керівника», – розповів заступник начальника міського управління культури Михайло Мороз.

Була загроза, що сезон взагалі не відкриють. Тому міське управління культури, допоки триває судовий процес, призначило на посаду тимчасового в. о. художнього керіника режисера Євгена Худзика, а директором – Миколу Павліва, який до того працював в управлінні комунальної власності.

Відтак сезон таки відкриють 9 жовтня виставою «Баба». Та нова творча команда обіцяє запровадити у театрі свої порядки. Передовсім хочуть зробити театр домом мистецтва, де було б місце для вистав, кіно, музики, танцю. 

«Отой довгий період театру яко театру прикВО, фронту, армії, ми би хотіли перегорнути цю сторінку і створити тут платформу для різних ініціатив – і режисерських, і театральних», – зазначив в.о. художнього керівника Євген Худзик.

Це означає, що театр буде відкритий для різних режисерів, тут діятимуть мала сцена сучасної драматургії, майстерня кінематографії, озвучування, дискусійні платформи, базуватиметься студентський курс актора Олега Стефана, а також театральна школа для дітей. 

«Це така база, яка планується зробити для того, щоб потім особливо абітурієнт, хлопець чи дівчина, могли піти в інші навчальні заклади і навчатися акторської майстерності, вже мати базу основну», – додав куратор театральної школи Олег Онещак.

І щойно на прес-конференції оголосили, що театр відкритий для пропозицій різних митців, тут же ж запропонував прихистити себе «Театр у кошику». І одразу домовилися про переговори. Наразі сформували репертуар на жовтень, у ньому є постановки різних режисерів, окрім опального Олексія Коломійцева. Щодо акторів, то на їхні посади оголошено конкурс.

«Контракти ще не підписані. Ми домовилися з режисером, ми будемо брати людей на разовий виступ до того моменту, поки  в нас не буде відібрано на конкурсі артисти, які будуть працювати уже  в театрі», – розповів директор театру імені Лесі Українки Микола Павлів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук