У театрі Лесі Українки представили плани його оновлення

Сьогодні, 21 вересня, у Львівському драматичному театрі імені Лесі Українки нова команда театру представила політику ребрендингу, нову візію розвитку театру та розповіла про себе.

Новий театральний сезон розпочнеться цьогоріч 9 жовтня виставою «Баба» за Павлом Ар’є у постановці Олексія Кравчука. Наразі у репертуарі небагато назв, проте нова команда театру обіцяє зробити його різноманітним.

Суть оновлення полягає в створенні театру-дому, у відкритому просторі, де відбуватиметься обмін ідеями.

Виконуючий обов’язки художнього керівника Євген Худзик наголосив, що бачить театр відкритою структурою, де під одним дахом можуть поміститися декілька сцен, а тактож різні ідеї, школи, театральна лабараторія, кіноцентр тощо.

Наразі театр планує співпрацювати із першою сценою сучасної драматургії «Драма.UA», майстернею «Драбина». Знайде своє місце в оновленій структурі і актор театру імені Курбаса Олег Стефан із своїми студентами (Стефан є художнім керівником 4-го акторського курсу факультету культури і мистецтв ЛНУ). Вже у жовтні вони покажуть в театрі свої вистави.

Можливо, долучиться і центр «Слово і голос», що знаходиться у тому ж  приміщення. Своє міце у театрі має знайти і «Театральна школа» Олега Онещака та ініші ініціативи.

Така концепція уже зацікавила і представників інших львівських театральних формацій. Зокрема, просто під час презентації актриса «Театру у кошику» Лідія Данильчук запропонувала співпрацю.

Також  Олександра Давиденко, куратор програми співпраці та арт-проектів, розповіла про плани створити під дахом театру сучасний мистецький простір, використавши незадіяні приміщення театру. Вже 17 жовтня відбудеться водночас і ознайомлення із театром, незвичним для глядача, і толока.

Нагадаємо, що наразі триває судова справа щодо відсторонення колишнього директора Олексія Коломійцева від обов'язків художнього керівника театру. По її завершенні відбудеться конкурс на цю посаду.

До 12 жовтня відбуватиметься прийом заяв на конкурс для акторів. 19 жовтня засідатиме конкурсна комісія. Актори, які колись працювали у театрі, зможуть взяти участь у конкурсі на загальних засадах.

Нагадаємо, переважно саме актори театру 20 червня висловили недовіру Олексію Коломійцеву. Управління культури ЛМР 4 липня оголосило конкурс на заміщення посади художнього керівника театру, який мав набрати нову трупу на конкурсній основі. 3 серпня конкурс фактично було зірвано.

Проте несподівано і практично таємно було проведено засідання конкурсної комісії. До конкурсу допустили лише трьох претендентів, серед яких, був і Олексій Коломійцев.  

Попри те, що двоє інших претендентів відмовились брати участь у такому конкурсі та попри відсутність кворуму Коломійцева було обрано художнім керівником театру. В.о. директора Геннадій Рассказов підписав із ним контракт на 5 років. Саме те, як пройшов конкурс, і стало причиною судового позову та відсторонення і Коломійцева, і Рассказова від виконання обов'язків.

Після фінансової перевірки діяльністю Коломійцева мають зайнятись правоохоронні органи.

За словами самого Коломійцева, він та його однодумці залишили Львів. «Ми їдемо зі Львова. Скоро Ви дізнаєтесь, куди саме. Можете сміятися, але поки що ми не кажемо "куди" в цілях безпеки», - йдеться на його сторінці у Facebook.

Щодо нової команди, то вони усвідомлюють усі виклики та намагатимуться творити на базі театру сучасний мистецький центр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук