Вибори художнього керівника львівського театру обернулись скандалом

Директор театру ім. Лесі Українки самовільно змінив склад конкурсної комісії

Вибори художнього керівника львівського театру обернулись скандалом
фото Львів
Будівля театру ім. Лесі Українки

Конкурс на посаду художнього керівника Львівського театру імені Лесі Українки, який мав відбутись сьогодні, 3 серпня, не відбувся. Його перенесли через те, що в останній момент несподівано з'явився наказ директора театру із новим складом комісії.

Конкурс на посаду художнього керівника львівського театру імені Лесі Українки, оголошений 4 липня управлінням культури Львівської міськради. Склад комісії узгоджували спільно театр та управління культури ЛМР, наказ про це датований 2 липня, підписаний директором театру Олексієм Коломійцевим та затверджений начальником управління культури ЛМР Іриною Магдиш. За її словами, склад комісії був максимально збалансований та прийнятний для усіх сторін.

Натомість, як оголосив голова комісії Володимир Сивохіп, перед самим конкурсом він виявив список із новим складом комісії. Цей список, датований 27 липня, підписаний знову ж таки директором Коломійцевим, проте не затверджений начальником управління культури.

За словами голови та членів комісії, цей список ніхто з них не бачив до початку засідання. Він є більшим. До складу комісії Олексій Коломійцев ввів осіб, які не фігурували у попередньому, узгодженому списку.

Нагадаємо, що 22 червня колектив театру висловив недовіру директору театру Олексію Коломійцеву. Тоді була створена спеціальна комісія, яка мала вивчити конфлікт у театрі. Було прийнято рішення оголосити конкурс на посаду художнього керівника. Олексій Коломійцев заявив, що так само подасть на нього свою кандидатуру.

Його контракт у якості директора завершився 31 липня, зараз він перебуває у відпустці. На сьогоднішнє засідання він не з’явився, проте прокоментував те, що відбулося на офіційній сторінці театру у Facebook: «У складі компетентної комісії - поважні представники мистецьких кіл з різних міст України, художня рада театру повним складом. Те, що відбувається, можна назвати фарсом. Начальник управління культури, Ірина Магдиш грубо вмішується в роботу конкурсної комісії, намагаючись виключити деяких членів комісії з її складу? Хоча не має на це жодного права! Підбурюючи глядачів, з числа колишніх працівників, вона діє у спосіб часів Януковича та Кучми. Закон в Україні не діє. Нас намагаються знищити. Брутально, нагло і цинічно! SOS!!!».

Натомість актори театру наголошують, що художньої рад в театрі не існує, а ті, хто з’явився у новому списку, є ті, хто підтримав Коломійцева у конфлікті, який спалахнув у театрі.

Більшість членів комісії, які фігурували і в першому, узгодженому, і в другому, несподіваному списках брати участь у її роботі відмовились.

Тепер управління культури ЛМР буде шукати новий вихід із цієї ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук