Львівський журналіст поїде в Антарктиду писати книгу про полярників

Маркіян Прохасько проведе два місяці на антарктичній станції «Академік Вернадський»

Львівський журналіст поїде в Антарктиду писати книгу про полярників
Маркіян Прохасько, що напише книгу про Антарктиду

Львівський журналіст та письменник Маркіян Прохасько проведе два місяці у Антарктиді, щоб написати книгу про життя українських полярників, що працюють на станції «Академік Вернадський». «Видавництво Старого Лева» уже погодилось видати книгу Маркіяна Прохаська.

Як розповів порталу MediaLab 27-річний Маркіян Прохасько (син письменника Тараса Прохаська), поїхати у Антарктиду він мріяв впродовж кількох років.

«Дивився фільми, читав матеріали про життя полярників і вирішив поїхати. Єдине, що мене зупиняло – негнучкість системи та бар’єри, які можуть виникнути під час організації поїздки. Я навіть думав, що легше буде напроситись на станцію якоїсь іншої країни, а не українську. Тримав у голові цю ідею, але не поспішав її втілювати: життя довге попереду, ще буде нагода», – розповів Маркіян Прохасько.

Він сконтактувався з керівником Національного антарктичного наукового центру Євгеном Диким, розповів йому про свою ідею, після чого львів’янина погодились взяти у Антарктиду на два місяці (січень-березень). Маркіян Прохасько має сам оплатити витрати на переліт та витрати під час пересадок. За підрахунками Маркіяна Прохаська, це від 2,5 тис. доларів до 5 тис. доларів.

«Тоді я звернувся до «Видавництва Старого Лева», з яким уже співпрацював. Вони відповіли, що хочуть надрукувати книжку й компенсують частину витрат. Директор видавництва Микола Шейко сказав, що, напевно, комерційно вигідніше було б перекласти книжку зарубіжного автора про Антарктиду. Але треба писати свої», – сказав Маркіян Прохасько MediaLab.

У своїй книзі журналіст опише життя на станції «Академік Вернадський», розповість про Антарктиду та зміни клімату, що впливають на континент. Маркіян Прохасько планує видати книгу до січня 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук