Львівського анестезіолога звільнили від покарання за смерть пацієнта після операції

СуспільствоНазарій Тузяк, 24 квітня 201923500

Анестезіолога Львівського центру екстреної допомоги Ореста Ш. визнали винним у недбалому виконанні обов'язків, що спричинило смерть пацієнта, але звільнили від покарання, призначивши умовний термін. Як вказано у вироку Сколівського райсуду Львівської області, проведена Орестом Ш. пункція (укол для відбору рідини з легень) спричинила внутрішній крововилив, а згодом і смерть пацієнта. Сам лікар каже, що таким чином намагався врятувати життя хворому.

В опублікованому 22 квітня вироку Сколівського райсуду вказано, що операція проводилася у Сколівській центральній районній лікарні ще в липні 2016 року. Тоді через складну ситуацію із пацієнтом місцеві лікарі вирішили викликати для консультацій лікаря зі Львова – Ореста Ш. У вироку немає детального опису проблеми хворого, але із показів кількох свідків стає зрозуміло, що пацієнт неодноразово потрапляв до лікарні через зловживання алкоголем і востаннє в нього виявили патологію печінки.

Під час одного з оглядів хворого виявилося, що в одній з його легень відсутнє дихання. За словами Ореста Ш., оскільки це загрожувало зупинкою серця, він вирішив взяти для аналізу зразки невідомої рідини, яка була в легенях. У вироку вказано, що через це рішення між лікарями виникла суперечка і всім крім Ш. були проти операції, оскільки не був зроблений рентген і рідні не давали дозволу на таке втручання. Втім, Орест Ш. прийняв рішення провести операцію.

«Непроведення хворому пункції правої плевральної порожнини було б рівнозначним залишенню його напризволяще, тобто – помирати», – сказав під час судового засідання анестезіолог.

Взяти зразки рідини з легені не вдалося, але укол спричинив внутрішній крововилив, через який і сталася смерть пацієнта. При цьому операція проводилася ще вночі 19 липня, після чого чоловік цілу ніч лежав в реанімації. Вранці до нього прийшла дружина, яка, помітивши, що той стогне від болю, покликала лікаря, однак через півтори години хворий помер.

У висновку комісії Львівської обласної клінічної лікарні, яка досліджувала цей інцидент, вказано, що смерть пацієнта спричинила саме внутрішня кровотеча – виявилось, що під час проведення пункції лікар проколов діафрагму та печінку. При цьому, як заявили під час судового засідання лікарі, необхідності в проведенні пункції того вечора не було. Сам Орест Ш. заявив, що укол проводився голкою до 5 см, тому він ніяк не міг пошкодити легеню чи печінку хворого.

За неналежне виконання обов'язків анестезіологу загрожувало два роки обмеження волі, втім суддя Володимир Микитин вирішив призначити Ш. умовне покарання. Суддя врахував, що лікар має інвалідність третьої групи, є учасником бойових дій, а ще мав підстави просити в суду застосування закону про амністію, на що йому вказував прокурор і суддя, однак відмовився від цього. У підсумку лікарю замість дворічного обмеження волі присудили один рік умовно.

Цікаво, що рідні загиблого пацієнта також вимагала виплатити їм 320 тис. компенсації, однак суд зменшив цю суму до 92 тис. грн. Однією з причин зменшення компенсації стало те, що суд врахував стан хворого, з яким він надійшов у лікарню, і вирішив, що поставлені йому діагнози «не піддавалися лікуванню, що свідчило про високий ризик смерті».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук