Львівську 500-літню писанку передали в Коломию

Марта Кривецька, 25 вересня 20138140
Львівську 500-літню писанку передали в Коломию
500-літня писанка

500-літню писанку, яку знайшли у Львові археологи, передали у Коломийський національний музей на Прикарпатті. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

«Ми довго думали, куди ж передати на зберігання унікальну писанку. Вибір зробили на користь єдиного Музею писанки. Окрім цього, там працюють висококласні фахівці, котрі на належному рівні проведуть її консервацію та реставрацію. Після цих робіт вона буде доступною для огляду відвідувачів», – сказав директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Нагадаємо, на початку серпня цього року археологи «Рятівної археологічної служби», вибираючи водозбірник на вулиці Шевській у Львові, знайшли унікальну 500-літню писанку. Знахідку виявили на глибині 5,5 метра у водозбірнику, який датують XV-XVI ст. Раніше львівським археологам не вдавалось знайти таких давніх писанок на шкарлупі з огляду на недовговічність матеріалу, з якого вона виготовлена.

Науковці припускають, що це може бути найдавніша така писанка не лише у Львові, а й в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук