Львівську облраду пікетуватимуть батьки вихованців школи-інтернату

Головні Новини за 03 листопадаІрина Ващишин, 3 листопада 2014, 18:49 1052 0

У вівторок, 4 листопада, засідання сесії Львівської обласної ради пікетуватимуть батьки дітей, які навчаються у школі-інтернат №102. Причиною стала інформація про те, що у будівлі інтернату мають намір відкрити літературний музей, а дітей перевести в інше приміщення. 

«Наших дітей хочуть переселити у колишні казарми, які знаходяться в районі Брюховицького лісу, мотивуючи це тим, що діти будуть на свіжому повітрі, що їм там буде краще», - обурено розповіла мати двох учнів інтернату пані Ярослава. 

102 інтернат у Львові на вулиці Пекарській існує вже майже півстоліття. Навчаються там діти із легкою розумовою відсталістю та нервовими розладами. Тому, як пояснюють педагоги, можливий переїзд для таких дітей психологічно буде дуже складним. 

«Коли наші діти приходять у перший клас, вони дуже тривалий час адаптуються до вчителя, до оточення, до умов. А якщо дітей зрушити з місця, то буде трагедія і для батьків, і для них самих. Це буде психологічна травма», - зазначила вчитель Стефанія Партика. 

На створенні літературного музею у Львові наполягає група письменників на чолі із Романом Лубківським. За їхнім проханням це питання внесли у порядок денний обласної сесії.

Однак, як запевнив голова Львівської обласної ради Петро Колодій, сесія не розглядатиме питання про переселення вихованців інтернату. Депутати прийматимуть рішення про створення музею літератури. І тоді вже для нього обласна рада шукатиме окреме приміщення. 

«Діти можуть бути переселені з приміщення школи-інтернату тільки в цьому випадку, коли ми зможемо їм надати набагато краще приміщення і набагато кращі умови для їхнього перебування. Наразі такого приміщення немає, тому говорити про переселення дітей неможливо», - наголосив Колодій.

Щоправда, письменник Роман Лубківський, який є автором ідеї про створення літературного музею, наполягає, що музей має бути саме у будівлі школи-інтернату. Бо, на його думку, дітям у старовинній будівлі затісно і незручно. 

А допоки у Львові вирішуватимуть, де саме відкривати музей літератури, батьки школярів вирішили не поступатись і тому завтра прийдуть з пікетом під обласну раду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук