Львівську віллу Левинського внесли до реєстру пам’яток архітектури

Це рішення забороняє проводити у 129-річному будинку будь-які будівельні роботи

КультураКатерина Родак, 5 жовтня 20187811
Львівську віллу Левинського внесли до реєстру пам’яток архітектури
фото Google
129-річна вілла Левинського розташована на вул. Лисенка, 34

Львівську віллу, що розташована на вул. Лисенка, 34 у Львові, внесли до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Відповідний наказ Міністерства культури опублікував у Facebook керівник організації «Хесед Ар’є» у Львові Олександр Назар.

Двоповерховий будинок на вул. Лисенка, 34 збудувала у 1889 році фірма львівського архітектора Івана Левинського. Зараз у будинку проживає чотири сім'ї. За словами Олександра Назара, мешканці цього району ініціювали звернення до Мінкультури через побоювання, що помешкання у віллі можуть викупити та перебудувати.

Згідно наказу Мінкультури від 4 вересня, будинок на вул. Лисенка, 34 занесено до реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури за категорією місцевого значення. Статус пам’ятки заборонить руйнувати та перебудовувати цю віллу.

Фото Олександра Назара

Незабаром управління архітектури Львівської ОДА має встановити на будинку табличку з інформацією про внесення його до реєстру пам’яток.

Нагадаємо, у лютому 2018 року Мінкультури внесло до реєстру пам'яток місцевого значення віллу «Люсія», що розташована на вул. Свєнціцького, 16. Власники вілли оскаржили внесення вілли до переліку пам’яток через окружний адміністративний суд, і виграли його.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук