Львів'яни зможуть самостійно готувати проекти ухвал на розгляд депутатів міськради

СуспільствоНазарій Тузяк, 18 травня 20174350

Львівська міська рада дозволила мешканцям міста самим готувати проекти ухвал на розгляд сесії. Це передбачено положенням про місцеві ініціативи, за яке під час сесії 18 травня проголосували 46 депутатів. Цим же рішенням депутати зменшили кількість голосів, необхідних для подачі такої ініціативи, з 10 тис. до 500.

Йдеться про ініціативи, які передбачені статутом Львова, і подаються громадянами для вирішення проблем, що входять до компетенції ЛМР. Цей механізм не працював, оскільки для подачі такої ініціативи потрібно було не менше 10 тис. підписів львів'ян. Тепер же депутати зменшили кількість необхідних підписів, передбачивши, що львів'яни можуть не лише описувати проблему, яку вони хочуть вирішити, а й самі готувати проект ухвали.

Такі ініціативи подаються через ЦНАПи на ім’я секретаря Львівської міськради. Ініціативна група подає опис проблеми, до якої долучаються підписи не менше 500 осіб з контактними даними та проект ухвали, якщо є підготовлений. Після цього управління «Секретаріат ради» ЛМР перевіряє подані документи та сам проект ухвали.

Якщо з документами все добре, проект ухвали передають на розгляд депутатів під час найближчої сесії. Якщо кількість голосів, які зібрала ініціативна група, недостатня (у процесі перевірки деякі з них можуть виявити недійсними), то ініціаторам дадуть ще 10 днів для збору додаткових голосів. Якщо ініціатива не стосується питань, які вирішує Львівська міськрада, її передають на розгляд комісії законності, яка детальніше вивчає питання.

Якщо ініціативна група не подає проекту ухвали, то цей документ готують фахівці управління «Секретаріат ради». За словами керівника «Секретаріату ради» Юрія Лукашевського, процедуру розгляду місцевих ініціатив зробили схожою до процедури розгляду електронних петицій, які діють у Львові від лютого 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук