Львів’яни звинувачують кредитну спілку в шахрайстві
Відео до теми
Клієнти кредитної спілки «Б.А.Н.К. Платинум» вважають себе жертвами шахраїв. Вони хотіли отримати кредит, однак жодних коштів їм так і не виплатили. Більше того, кожен клієнт за кредитні послуги мусив заплатити грошовий внесок. Люди витягували з гаманців тисячі гривень, однак досі коштів ніхто не повернув.
Донька львів’янки Стефанії – Марія хворіє на рак щитовидної залози. Ціна життя дівчини - 25 тисяч гривень. Тож її мати почала шукати гроші і натрапила на оголошення про кредит без відсотків. На радощах жінка одразу ж зателефонувала за вказаним номером, де їй сказали, що для того, щоб взяти кредит, потрібно спершу заплатити, повідомляють Головні новини Львова.
«Вони сказали: ви зараз оплатите перший внесок і через три години отримаєте гроші. Ми скажемо в який банк вам іти – прийде sms і ви отримаєте ці кошти», - розповідає Стефанія.
Жінка без вагань заплатила перший внесок - 9 тисяч гривень, але повідомлення про кредит їй так і не прийшло.
Офіс кредитної спілки «Б.А.Н.К. Платинум» розташований на вулиці Любінській. Сюди пускають лише за попереднім записом, а на вході стоїть охоронець. Такі заходи безпеки не даремні, адже в Інтернеті існують цілі форуми, що постраждали від кредитної спілки людей практично зі всіх міст України.
Олександр з Києва прочитав в газеті «стабільно, надійно, чесно» і теж потрапив на гачок. Хотів взяти у кредит 60 тисяч гривень. Спочатку думав, що прийшов у банк, однак, згодом виявилось, що слово, написане великими літерами - абревіатура.
«Увесь день прочекав, грошей не було. Наступного дня почав їх видзвонювати – вони мене увесь день переконували, чекайте – гроші будуть. Цей момент очікування мене напружив, я прийшов додому, відкрив Інтернет і побачив, що таких, як я дуже багато», - розповідає Олександр і додає, що коли при підписі документів поцікавився, що це за крапки у слові «банк», то йому пояснили, що це розшифровується «більш актуально, ніж кредит».
Така абревіатура – не випадковість, адже слово «банк» викликає довіру. Та коли Олександр зрозумів, що його дурять, написав листа до Харкова, де розташований головний офіс фірми. Журналістів там зустріли дві дівчини. Однак спілкуватись не захотіли. Натомість дали телефон начальника служби безпеки фірми.
«Дуже багато людей, які не виконують свого договору. Дуже багато – 90%. Є люди, котрі розривають договір раніше терміну і не отримують, а потім жаліються», - розповів по телефону представник фірми.
Так званий кредит – це лише премія, яку кредитна спілка надає обраним клієнтам. Ще один непомітний пункт згідно з яким учасник договору зобов’язаний не одноразово, а кожного місяця платити спілці грошовий внесок. Про ці умови нікого не попереджають. А якщо людина їх не виконує, це стає приводом для спілки не дати вкладнику обіцяні гроші. Тож обман довести вкрай важко.
«Опоненти, представники кредитної установи обов’язково поставлять питання в суді, що клієнт мав можливість ознайомитись з договором, де все розписано. І якщо він неуважно його читав, то він не має підстав стягувати відшкодування збитків», - розповідає правозахисник Олександр Атаманюк.
Єдиний вихід писати заяву у міліцію. Якщо відкриють кримінальне провадження і клієнта банку визнають потерпілим, він має право звернутись із позовом про відшкодування коштів. Щоправда, чи вдасться їм отримати свої гроші назад – невідомо.