Львів'янин Левко Стек отримав премію імені Олександра Кривенка

Головні новини Львова за 29.05Оксана Сенишин, 29 травня 2015, 17:40 539 0

Дванадцяту премію імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» сьогодні, 29 травня, вручили журналісту «Радіо Свобода» Левку Стеку. Нагородження відбулося у межах ІІІ Львівського медіафоруму.

Воєнний кореспондент «Радіо Свобода» Левко Стек висвітлює події в зоні АТО. Раніше працював на 24-му каналі, був активістом львівського руху «Дайте пройти!», який бореться з незаконним паркуванням автомобілів у місті. Під час минулорічних подій в Криму був викрадений невідомими, потім його відпустили.

Як зазначив сам Левко, за останній рік він зрозумів дуже важливу річ: «на війні дуже важко залишатися об`єктивним, коли ця війна в тебе вдома». Та попри все, вважає він, потрібно залишатись журналістом, не скочуватись у пропаганду.

На запитання, чого він ніколи не забуде, Левко Стек відповів: «Я думаю, що нікого не здивую: людські смерті. Тому що я ніколи цього не бачив. Це важко описати і до цього неможливо звикнути. За рік, і за два, за будь-який час. До цього я ніколи з цим не стикався і не хотів би стикатися. Але ми, на жаль, працюємо в такий час, що мусимо це робити, щоби люди в мирних містах в Україні – у Львові, Франківську, Києві… – розуміли, що відбувається».

Лекцію Свободи виголошуватиме українська письменниця, журналістка, дослідниця культурних процесів на Донбасі, викладачка Донецького національного університету Олена Стяжкіна.

Із 2014 року організацією щорічної Лекції Свободи, визначенням лауреатів та врученням премії «За поступ у журналістиці» імені Олександра Кривенка займається Школа журналістики Українського католицького університету.

Премія вручається з 2004 року у травні, до Дня Народження загиблого 9 квітня 2003 року Олександра Кривенка. Засновником премії є «Капітула Поступу», що складається з друзів і колег Кривенка. У минулому премію отримували Олекса Шалайський, Сергій Рахманін, Володимир Ар’єв і Наталія Дмитрук, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Марцін Войцеховський, Олена Притула, Мустафа Найєм, Юлія Мостова, Костянтин Усов та Христина Бердинських

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук