Львів'янин Володимир Бруньковський розповів, як через війну та Джека Лондона став письменником

Колишній боєць АТО видав книгу «Скепсис» під псевдонімом Григорій Обертайло

Головні новини Львова 19.04Юрій Герун, 19 квітня 2018, 20:57 317 0

Слово як зброя. Володимир Бруньковський пройшов метарморфозу від професійного військового до письменника, майже, як герой його улюбленого твору Джека Лондона «Мартін Іден». Постійний пошук себе та вчинки, які докорінно змінили життя бійця АТО – у історії львівського десантника Володимира Бруньковського, а водночас – письменника з псевдо Григорій Обертайло.

Володимир Бруньковський – міцний та надзвичайно привітний чоловік. Військова традиція його родини сягає кількох поколінь. Тож, яку професію обере хлопець, навіть сумнівів не було.

«Дід був військовий, прадід – теж військовий. Всі офіцери. Брат – військовий. Ну, то що робити? Теж стаю військовим», – почав розповідь боєць АТО Володимир Бруньковський.

Та навіть природженому десантнику, напіврозвалена армія відбила бажання служити. Володимир подався шукати нової долі. Працював особистим тілоохоронцем відомих людей, а потім відкрив у собі майстра випічки скла.

«Технологія ф’юзингу це 2D. Можна вішати на стіну, класти попільнички і тому подібне. Я сам вигадав таку технологію 3D ф’юзингу. Шляхом дуже кропіткої роботи я отримую готовий продукт», – демонструє вироби зі скла боєць АТО Володимир Бруньковський.

Та справжнім захопленням «міцного горішка» стали книжки. Майбутній Обертайло почав сторінка за сторінкою поглинати класику. Під час війни на сході перечитав понад 300 томів. А книга, яка змінила все, наче навмисно потрапила до рук.

«Мені Бог дав книгу «Мартін Іден» Джека Лондона і мені настільки сподобалось, як він пояснював це все живо. У мене аж мороз по шкірі хапав, як він писав, що я – звичайний моряк, а вони – великі письменники. Що я так не вмію, але ж я можу навчитись», – пояснив Володимир Бруньковський.

Війна остаточно перетворила Володимира Бруньковського на письменника Григорія Обертайла. Своє перевтілення він передав у книзі «Скепсис», яку сам автор називає філософською і автобіографічною.

«Прийшовши з війни і сівши за книгу, перші рядки я почав писати російською мовою. Я тільки накидав першу фразу, в мене клацнуло в голові. Думаю: це як ти хочеш писати про україно-російську війну і ти будеш писати на мові окупанта? Як це так?» – емоційно розповідає письменник.

Ще одне захоплення чоловіка, без якого боєць не уявляє свого життя – велосипед. Його він називає «Курягою». Намотує сотні кілометрів. Навіть на презентацію до Луцька їхав на своєму двоколісному.

«Я пройшов усі ланки. Колись дуже сильно байкерував в 90-х. Потім мав машину, але зупинився я на велосипеді. Для мене він дає найбільше адреналіну. Наприклад, їхати залишилось 20 км додому, в тебе виходу немає, тебе на машині ніхто не підвезе, а дзвонити друзям соромно, а 20 км можна і пішки пройти, але ти крутиш, крутиш, крутиш», – сміється Володимир Бруньковський.

Свою історію Володимир та інші ветерани війни розкажуть на форумі «Захоплені життям». У проекті беруть участь бійці, які пройшли війну, а в цивільному житті започаткували бізнес або ж знайшли новий фах.

«Відводиться 10 хвилин для кожного спікера, представити свою історію в трьох блоках: якби не війна, на війні та повернення. Уся ця розповідь доповнюється презентацією з особистих архівів і в нас виникла ідея запропонувати ці історії організатором ТЕD X Україна», – розповіла співорганізаторка форуму «Захоплені життям» Анастасія Ковальчук.

Попри те, що книга бійця-письменника має назву «Скепсис», 20 квітня на форумі успішних ветеранів Володимир Бруньковський вчитиме слухачів оптимізму і віри у власні сили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук