Львів’янка Уляна Нищук-Борисяк запрошує на жіночу виставку «Ребро Адама»

Лінія «привела» мисткиню до жіночої форми

КультураОксана Сенишин, 11 травня 2018, 18:19 347 0

Мисткиня Уляна Нищук-Борисяк поекспериментувала з лінією, плямою та формою – вийшла жінка. Свою експозицію під назвою «Ребро Адама» вона презентувала у галереї «ІконАрт», що на вул. Вірменській.

Це суцільний творчий експеримент довжиною у півроку. Уляна вирішила довіритися звичайній лінії, а та вивела мисткиню на жіноче тіло, найдосконаліше творіння Бога. Тому художниця і працює в левкасі, на ґрунті для іконопису.

«Левкас – це крейда з желатином. Це надзвичайний матеріал, він має гарну текстуру, ллється. Можна зішліфовувати, щоб воно набирало різних форм, фактури, глибини. Воно дуже тепле. Таке цікаве і загадкове, як жінка», – пояснила художниця Уляна Нищук-Борисяк

Надихала Уляну інструментальна музика, а ще Іздрик, якого обожнює. Тому Адама на роботах нема. Він присутній десь у думках жінки, у жовтих мистецьких трикутниках, що вказують на експозиції напрямок. Виставка тільки про Єву, яку мисткиня поселила у різноманітні форми – навіть у стилізовані краплини.

Свого часу Уляна вивчала графіку в коледжі ім. І. Труша, згодом в Академії мистецтв – монументальний живопис. Та перейшла на ікону і сакральне творення. «Ребро Адама», каже Уляна, це лише черговий жіночий внутрішній діалог.

«Це діалог зі самою собою, з Богом, зі світом. Не лише моралізаторство, а розмова про різні приземлені теми, навіть побутові», – пояснює художниця.

Виставка триватиме до першої неділі літа, 3 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук