Львів’янка впродовж 15 років пише радіодиктанти

Головні новини Львова 09.11Оленка Кук, 9 листопада 2015, 20:46 1430 0
дивіться також

Щороку 9 листопада відзначають День української мови та писемності. З цієї нагоди відбувся ХV Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Львів’янка Христина Гоянюк щороку впродовж 15 років в цей день пише радіодиктант. Жінка запевняє, що пам’ятає кожен диктант, який писала, і любов до мови передає нащадкам.

Щороку до чергового диктанту пані Христина ретельно готується.

«Підготовляю приймач, налаштовую його на хвилю 103,3 ФМ. Підготую диктофон, щоб записати його. Бо я записую спочатку, слухаю, коли читає Авраменко диктант загально. Пізніше включаю диктофон і записую весь диктант», – розповіла Христина Гоянюк.

Завадити писати диктант жінці не може ніхто. «Всі телефони відключаю – і стаціонарний, і мобільні, щоб мені ніхто не заважав. І тоді зосереджуюся і пишу», – додала львів’янка.

Вона радить усім, хто пише диктант, особливо прислухатись до пунктуації.

«Радіодиктанту національної єдності 15 років» – так звучала й тема цьогорічного всеукраїнського іспиту на грамотність. За всі 15 років пані Христина не пропустила жодного. Пригадує, як це було вперше.

«Кілька років назад, ще коли мій батько був живий, ми одного разу сіли з ним писати радіодиктант. Він глянув як вчитель і сказав: «Ти маєш дрик до того», – згадала пані Христина. Саме батько і прищепив доньці любов до мови та літератури. Тепер пані Христина прищеплює ці почуття внучці.

«Моя внучка весь час слухає бабцю: як там то написати, як там це написати. Завжди мене питається і завжди прислухається до моїх порад», – додала Христина Гоянюк.

Порадником для самої жінки є її книжки та словники, яких у шанувальниці диктантів чимало. А між книжками завалялися чернетки старих радіодиктантів. Пані Христина їх береже, перечитує та пригадує.

Грамот і подяк у жінки чимало. Та однією з найбільших нагород було листування з кумиром.

«Можу похвалитися листом, якого я отримала дуже давно, ще в шкільні роки, від диктора українського радіо – Ігоря Мурашко, в якого була закохана. Він мені дуже подобався і я написала йому про це. В нього був надзвичайний тембр голосу», – пригадала пані Христина.

Відтак львів’янка запевнила, що після того, як ще раз перечитає сьогоднішній диктант, обов`язково відішле його на перевірку до Києва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук