Маленький герой в окулярах
Суспільство

Маленький герой в окулярах

Як 10-річний Тарас Кротько став символом нової України

23 серпня 2014 2662 1
фото Андрій Великий

10-річний львівський хлопчик Тарас Кротько став відомим усій країні після того, як у четвер вранці приніс на місцеву радіостанцію, яка оголосила збір коштів на потреби армії, 1300 грн, заощаджених на покупку планшета. Про нього пишуть газети, показує телебачення, йому особисто дякує президент.

Менш ніж за добу після появи перших повідомлень про вчинок 10-річного хлопчика зі Львова на радіостанцію зателефонували десятки людей, які хотіли подякувати йому і подарувати планшет, від якого він відмовився на користь бронежилетів для бійців АТО.

«Станом на ранок п'ятниці до нас зголосилося 22 особи та компанії, які хочуть купити йому планшет, – розповів ZAXID.NET ведучий радіо «Львівська хвиля» Андрій Великий. – Але ми самі, між своїми співробітниками, зібрали необхідну суму і купили йому омріяний планшет».

Тарас Кротько зі своєю родиною і двома радіоведучими "Львівської хвилі" (фото Ірина Галевич)

До редакції ZAXID.NET, який вчора написав про цей вчинок Тараса, теж надходять схожі прохання. «Такі діти не повинні залишатися без своєї мрії», – пояснив свої мотиви один чоловік, який побажав залишитися невідомим.

Телефонують і політики. Наприклад, зателефонувала помічниця екс-мера Києва Леоніда Черновецького – розповіла, що Черновецький прочитав цю історію на ZAXID.NET і теж вирішив подарувати хлопцеві планшет.

Але найбільш несподіваним став дзвінок до нас з Адміністрації президента: «Петро Олексійович хотів би особисто подякувати хлопчику». Втім, президент так і не зателефонував до Тараса, зате згадав його у своїй промові з нагоди підняття Державного прапора на Софійській площі Києва у суботу. 

«Особисто хочу звернутися до десятирічного львів’янина Тараса Кротька. Дитина мріяла купити собі планшет. Хто з нас не пригадує сили своїх дитячих бажань? Але зібрані гроші хлопець здав у фонд допомоги армії. Так прямо й приніс їх зі скарбничкою. Сказав, що він без планшета може обійтися, а солдат без бронежилета – ні. Тарасику, ти справжній патріот!», - сказав Петро Порошенко на початку своєї урочистої промови, що транслювалась усіма телеканалами країни.

***

Сергій Кротько, батько хлопчика, каже, що рішення віддати отримані від родичів на день народження гроші на потреби армії належить самому Тарасу: «Я навіть трохи здивувався, коли він запропонував віддати гроші, які збирав на планшет». Сергій каже, що син не дивиться спеціально новини по телевізору, але про те, що відбувається у країні знає – «напевно, на рівні підсвідомості».

Кореспондент ZAXID.NET поговорив із самим Тарасом.

– Тобі так багато людей хочуть віддячити за твій вчинок, ти задоволений?

– Так, але мені потрібен лише один планшет.

– Ти міг би вибрати ще подарунки, будь-які.

– Ну, може ще конструктор LEGO. І вистачить.

Бажання багатьох людей віддячити Тарасові зрозуміле, але не варто забувати ключової фрази, яку він сказав, жертвуючи свої 1300 грн – «Якщо не буде України, мені планшет не потрібний».

Дитині і справді не потрібні десятки коштовних планшетів чи інших подарунків, тож якщо ви хочете подякувати цьому 10-річному хлопчику в окулярах – краще перекажіть гроші, які хотіли витратити йому на подарунок, на потреби української армії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук