Марина Порошенко подала у відставку з посади голови Українського культурного фонду

Нового голову УКФ оберуть у січні наступного року

КультураК.С., 16 грудня 20196521
Марина Порошенко подала у відставку з посади голови Українського культурного фонду
Марина Порошенко була головою Наглядової ради 19 січня 2018 року

Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко написала заяву про дострокове припинення повноважень у Фонді. Таким чином Марина Порошенко, за її словами, хоче запобігти тиску з боку чинної влади на членів команди фонду.

«Кілька днів тому від міністра культури молоді і спорту України на Наглядову раду Українського культурного фонду надійшла "пропозиція" достроково припинити мої повноваження як голови Наглядової ради. Зрозуміло, що цей крок ініційовано Офісом президента і про культуру в цій ситуації там явно не думали. Очевидно, що у нас різні погляди на культуру взагалі, і на політичну культуру зокрема», – йдеться у зверненні.

«Претензія до мене одна – моє прізвище. Я ношу його понад тридцять років і пишаюся ним. Воно увійшло в історію України, і ніхто – ні нинішній президент, ні міністр культури, – викреслити його не зможе. Тож прізвище міняти не збираюсь. І боротися за посаду – також не буду», – додала Марина Порошенко.

Вона подякувала команді за співпрацю та наголосила, що й надалі буде займатися благодійністю та культурними проектами.

«Переконаний, що для державної інституції, якою є УКФ, важливо залишатися поза політичними суперечками та виключити заполітизованість позиції голови наглядової ради. Сьогодні Марина Анатоліївна подала заяву на звільнення з посади голови наглядової ради УКФ. Нового/у голову УКФ буде обрано на засіданні Наглядової ради у січні 2020 року», – прокоментував це звільнення у Facebook міністр культури Володимир Бородянський.

Нагадаємо, Український культурний фонд є державною установою, яка була створена у 2017 році, на підставі відповідного закону України, з метою «сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір». Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах. Марина Порошенко очолювала наглядову раду від самого початку. Члени наглядової ради та голова УКФ працюють у фонді на громадських засадах.

У бюджеті на 2020 рік передбачено фінансування бюджет Українського культурного фонду на рівні 2019-го – 700 млн грн. Але суттєво змінюється перерозподіл за напрямами та загальними правилами. Так, усі державні кошти, передбачені для підтримки кінопроектів, буде сконцентровано у Держкіно. Тому фінансування кінопроектів у рамках УКФ на 2020 рік зменшується з 400 млн до 150 млн грн. Натомість майже вдвічі збільшується фінансування в рамках роботи УКФ, не пов`язаної з кіно: з 250 млн до 500 млн грн.

Нагадаємо також, що конкурс на посаду голови Держкіно пройшов зі скандалом. Комісія не змогла обрати очільника відомства та оголосила новий конкурс. Усе це супроводжувалось акціями протесту українських кінематографістів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук