Масове поховання жертв політичних репресій виявили у Івано-Франківську

Останки людей знайшли випадково, коли прокладали електричний кабель

Останки тіл, які знайшли у Івано-Франківську

Працівники «Прикарпаттяобленерго» під час прокладання електричного кабелю поруч із центральним міським озером виявили масове поховання з останками щонайменше 50 людей. Місцеві мешканці не дозволили продовжити тут роботу і викликали поліцію, повідомляє «Радіо Свобода».

У траншеї дослідники івано-франківського комунального підприємства «Пам’ять» за один день виявили близько двох мішків людських кісток і предметів побуту. Серед них зустрічаються елементи жіночого й дитячого одягу.


Особисті речі на місці поховання

За словами керівника КП «Пам’ять» Василя Тимківа, на цьому етапі розкопок йому поки що важко оцінити масштаби поховання, проте, судячи із довжини та глибини траншеї, можна стверджувати щонайменше про 50 жертв.

«Останки перебувають в анатомічній цілісності, але розташування тіл не має жодного порядку. Тобто, тіла опинилися в ямі без будь-якого упорядкування», – розповів Василь Тимків.


Місця поховання

Місцевість поруч із похованням в 40-х роках ХХ ст використовувалася для захоронення жертв як комуністичного, так і нацистського режимів. Однак, судячи із особливостей поховання, науковці схильні вважати, що в цій могилі лежать останки жертв НКВС. За словами Василя Тимківа, більшовики переважно використовували для захоронення природні нерівності рельєфу – рови та заглиблення, не намагаючись викопати глибоку яму.

Поки що науковці не мають офіційного дозволу на проведення розкопок, тому ґрунтовніше дослідити поховання вони зможуть лише після оформлення відповідної документації. Для цього їм, для початку, необхідно з’ясувати розміри поховання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук