Майже половина українців не знає, хто представляє їхній округ у парламенті

Майже половина населення (47%) не знає, хто був обраний депутатом у їх мажоритарному окрузі, свідчить опитування «Центру Разумкова». Знають цю людину 52%.

Серед тих, хто брав участь у голосуванні на виборах до Верховної Ради відсоток тих, хто знає свого депутата, дещо вищий – 61%, однак і серед виборців 39% свого депутата не знають, свідчить звіт за результатами дослідження, який цитує DT.UA.

Серед виборців різних партій найменше знають про обраного депутата по округу виборці «Радикальної партії Олега Ляшка» (53%), найбільше – виборці партії «Свобода» – 72%.

Загалом серед виборців партій відсоток тих, хто знає свого депутата, коливається в межах 60-64%. Найменше знають обраного по округу депутата ті, хто не брав участі у виборах (39%) і ті, хто прийшов на виборчу дільницю і зіпсував бюлетень (34%).

Абсолютна більшість населення (79%) не знає, як саме вони могли б зв'язатися з депутатом, обраним за їх округом, причому суттєвої різниці між виборцями різних політичних сил немає: найбільше обізнані, як зв'язатися зі своїм депутатом, виборці партії «Блок Петра Порошенка» (29%), найменше – виборці партії «Батьківщина» (21%).

Під час дослідження також з'ясувалося, що українці не довіряють обраному ними ж парламенту і критично оцінюють його роботу.

Дослідження провели Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічна служба Центру Разумкова з 19 по 24 грудня 2014 року. Опитано 2008 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Опитування здійснювалося в рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми МАТРА Посольства Нідерландів в Україні та Європейського Союзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук