Медики назвали професії батьків, через які родяться діти з вадами

Світ19 липня 201214041
Медики назвали професії батьків, через які родяться діти з  вадами
фото rabotai.in
Хімік

Деякі професії майбутніх батьків медики пов'язали з підвищеним ризиком вроджених вад розвитку у дітей. Дослідження провела міжнародна група фахівців зі США та Нідерландів під керівництвом Ендрю Олшена з американського Університету Північної Кароліни.

Олшен і його колеги вивчили дані про 14 тисяч американців, що з'явилися на світ у період з 1997 по 2004 рік. Крім того, дослідники провели телефонне опитування серед матерів новонароджених. Зокрема, жінкам ставили питання про те, де працювали батьки цих дітей ще до їхнього зачаття.

Близько десяти тисяч дітей народилися з різними вадами розвитку. Всього було зареєстровано 60 видів вроджених вад. Більше чотирьох тисяч дітей з'явилися на світ здоровими. Батьків розділили на 63 групи за сферами їхньої зайнятості з урахуванням можливого впливу шкідливих виробничих факторів.

За результатами досліджень з'ясувалося, що близько третини професій виявилися статистично не пов'язані з будь-якими вродженими вадами розвитку у дітей. У цю групу увійшли медпрацівники, архітектори, дизайнери, рибалки, водії автомобільного та залізничного транспорту, військовослужбовці, каменотеси, склодуви, пожежники, а також чоловіки, зайняті на металургійному виробництві.

Як свідчать результати дослідження, підвищений ризик вродженої катаракти, глаукоми та інших вад розвитку органів зору виявився характерний для дітей фотографів і працівників фотостудій. У ландшафтних дизайнерів і садівників частіше народжувалися діти з порушеннями розвитку кишечника. Для художників виявився підвищений ризик народження дитини з вадами очей, вух, травного тракту, кінцівок та серця.

Крім того, підвищений ризик розвитку вроджених вад був зафіксований у нащадків перукарів, косметологів, працівників пилорам, друкарень, нафтогазової, хімічної та харчової галузей, а також математиків, фізиків та офісних співробітників.

Як раніше з'ясували вчені, пізнє батьківство несе переваги для виживання потомства: діти і внуки у чоловіків зрілого віку, схоже, «генетично програмуються» на більш тривале життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук