Медики перинатального центру перекрили вулицю біля департаменту охорони здоров’я ЛОДА

Вони вимагають відкликати наказ про звільнення їхніх працівників

СуспільствоОлександра Баландюх, 25 травня 2018, 16:52 1642 3

У п’ятницю, 25 травня, працівники Львівського обласного перинатального центру влаштували пікет під стінами департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Вони вимагають поновити на роботі працівників центру, яких звільнили відразу після того, як перинатальний центр проінспектував голова облдержадміністрації Олег Синютка. Аби привернути увагу до своїх вимог, медики перекрили рух на вул. Конопницької, на якій розташований департамент охорони здоров 'я ЛОДА.

Протестувальники хотіли зустрітися з директоркою департаменту охорони здоров'я ЛОДА Іриною Микичак, аби звернутися до неї з вимогою відкликати наказ про звільнення працівників центру.

«Звільнені працівники, звісно, звернуться до суду, але суди тривають довго і наші найкращі лікарі, наші вчителі весь цей час будуть безробітними. Ми консультувалися з юристами і вони кажуть, що є можливість відкликати цей абсурдний наказ», - каже лікар, учасник протесту, але просить на вказувати його прізвище, бо побоюється переслідувань з боку керівництва.

До протестувальників вийшов заступник директора департамету Андрій Васько, бо Ірина Микичак, за його словами, на засіданні. Андрій Васько сказав медикам, що наказ про звільнення працівників видає не керівник департаменту, а керівник центру, тобто, в. о. генерального директора Ігор Потапов. Медики заявили, що не вірять у те, що Ігор Потапов видав цей наказ без погодження з департаментом.

«Нам кажуть, що коли в квартирі йде ремонт, його контролюють господарі. Так, чоловік або дружина, а не тітка чи дитина. Контролювати будівельників мали головний лікар і її заступник. Ігор Потапов був заступником головного лікаря центру, всі п'ять років отримував повну зарплату, на відміну від нас. То чого не котролював? Тепер винні завідувачі відділень, а він залишився в стороні», - обурюються пікетувальники.

Аби привернути більше уваги до своїх вимог, вони перекрили рух на вул. Конопницької, на якій розшташований департамент охорони здоров'я ЛОДА.

«Ми не вийдемо на роботу, поки не повернуть на попередні посади Ігоря Прокопіва, Ігоря Ковальчука і Василя Перцовича», - твердять лікарі.

Поновити на роботі головну лікарку центру Ларису Янів, яку також звільнили, лікарі не вимагають. Вони вважають: у тому, що центр вже майже п'ять років не працює, є і її провина.

Андрій Васько запросив ініціативну групу медиків-протестувальників у департамент. Там вони напишуть письмові вимоги до керівництва департаменту.

Слід зауважити, що перинатальний центр уже тривалий час притягує до себе увагу громадськості. Центру ніяк не можуть обрати керівника - попередній конкурс з трьох претендентів не пройшов ніхто, нового конкурсу ще не оголосили. Офіційно відкритий центр за участю президента Петра Порошенка досі не працює, будівельні роботи у центрі ще не завершилися, і коли у центрі нарешті прийматимуть пологи, невідомо. Лікарі твердять, що ще не скоро.

Нагадаємо, в.о. директора Львівського обласного клінічного перинатального центру (ЛОКПЦ) Ігор Потапов 22 травня звільнив з роботи чотирьох медиків: головну лікарку Ларису Янів, її заступника Ігоря Прокопіва і двох завідувачів відділеннями – Василя Перцовича та Ігоря Ковальчука. Підставою для звільнення, як вказано у наказі Ігоря Потапова, є те, що лікарі «самоусунулись від спостереження за здійсненням ремонтно-будівельних робіт ЛОКПЦ».

Усі звільнені лікарі будуть шукати справедливості у суді, куди мають намір звернутися з позовами про відновлення на роботі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук