Медики попереджають про можливий спалах дифтерії і закликають львів’ян вакцинуватися

Головні новини Львова 25.01Ірина Панчишин, 25 січня 2018, 18:47 1358 0

Услід за кором можливий і спалах дифтерії. Бо поширюється вона так само швидко – варто лише захворіти комусь одному. Так стверджують медики, закликаючи львів’ян вчасно робити планові щеплення не лише дітям, але й дорослим. Для цього у місті є понад 19 тис. доз вакцин.

У сім’ї львів’янина Віталія від дифтерії щепляться усі. Вважають, краще зробити вакцинацію і убезпечитися від недуги.

«Ми робимо це вже 3-тю ревакцинацію, а старшому ми робили сьогодні від кору. Від дифтерії ми приймали попереднього разу. Самі теж із дружиною вакцинувались», – розповів львів’янин Віталій.

Вакцина проти дифтерії у поліклініках міста та сімейних амбулаторіях є для дітей, а також і для дорослих. Щепитися можна безкоштовно. У поліклінічному відділенні №2 першої міської лікарні з початку року зробили 140 щеплень, 20 із них – дорослим.

«За останні дні стало більше звернень дорослого населення про щеплення. Приходять, а перевірте чи в мене щеплення вчасно зроблене, чи необхідно вже робити, чи воно в мене не протерміноване. Дорослі почали звертатися більше», – розповіла завідувачка дитячого поліклінічного відділення Галина Хащевська.

Щеплення від дифтерії роблять дітям у два, чотири, шість та вісімнадцять місяців. Потім – у шістнадцять років. Ревакцинацію необхідно робити кожні десять років.

«У мене зараз має народитись дитина. Я не хочу навіть мінімального ризику для неї. Ну, щоб я не приніс їй якусь заразу», – пояснив Сергій Дмитрук, який дізнається у поліклініці про щеплення.

Дифтерія передається повітрям чи після контакту з хворим. Якщо людина не вакцинована, збудник в організмі виділяє сильний токсин. Спершу дифтерія нагадує ангіну.

«Може бути незначний біль у горлі, може бути підвищення температури. А з часом, якщо оглядає лікар, то він побачить, що слизові оболонки вкриваються такою спеціальною плівочкою, виникає набряк навколишніх тканин і небезпека є в тому, що власне ця плівочка може перекрити дихальні шляхи і людина просто може задихнутись», – повідомила головний позаштатний епідеміолог Львівщини Наталія Іванченко.

Бактерія дифтерії небезпечна, адже уражає серце, нирки і нервову систему. У світі кожен другий випадок дифтерії в довакцинальний період закінчувався летально.

«Якщо подивитись на динаміку захворюваності за останні сім років, у нас зареєстровано два випадки в місті Львові захворювання на дифтерію. Один у 2010, один у 2013. Останніх чотири роки в нас таких випадків не було», – додав начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Єдиний надійний захист від дифтерії – вакцинація. Якщо ж людина вже захворіла – необхідна сироватка. Проте на Львівщину в останні два роки вона не надходить.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук