Медики закликали перенести проведення Олімпіади-2016 через вірус Зіка

СвітЮлія Поліковська, 28 травня 20163810
Медики закликали перенести проведення Олімпіади-2016 через вірус Зіка
Організатори впевнені, що поширення вірусу Зіка не вплине на проведення Олімпіади в Ріо-де-Жанейро

150 медиків та фахівців у галузі медицини звернулися з відкритим листом до голови Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в якому закликали перенести літні Олімпійські ігри у Ріо-де-Жанейро у Бразилії через серйозну загроз здоров’ю людей, яку несе вірус Зіка. Цей лист, оприлюднений 27 травня, підписали медики з понад 20 країн.

«Ми виступаємо з таким закликом, незважаючи на широко поширені фаталістичні настрої, мовляв, Ігри у Ріо неминучі, цей захід дуже значний, щоб від нього відмовитися», – сказано у листі.

«Бразильський штам вірусу Зіка шкодить здоров’ю у раніше не бачений наукою спосіб. 500 тисяч іноземних туристів з усіх країн наражаються на непотрібний ризик через Ігри: вони можуть набути цей вірус, повернутися з ним додому, де він пристосується до місцевих умов», – йдеться у тексті листа.

Йти на такий ризик неетично, особливо, якщо є можливість відкласти спортивні змагання чи перенести їх в іншу країну, вважають вони.

Зазначимо, раніше представники ВООЗ оприлюднили заяву, у якій сказано, що скасування чи перенесення Олімпійських ігор істотно не вплине на міжнародне поширення вірусу Зіка.

Однак, ще 1 лютого ВООЗ оголосила вірус Зіка загрозою міжнародного масштабу

Нагадаємо, Олімпійські ігри у Ріо-де-Жанейро заплановано провести з 5 по 21 серпня. Місто є одним з епіцентрів поширення вірусу Зіка, який, як вважають, викликає мікроцефалію – значне зменшення розміру черепа і порушення нервової системи дитини, якщо жінка під час вагітності була заражена цим вірусом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук