ВООЗ оголосила вірус Зіка загрозою міжнародного масштабу

СвітЮлія Поліковська, 1 лютого 201610370
ВООЗ оголосила вірус Зіка загрозою міжнародного масштабу
Вірус Зіка переносять комарі

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах вірусу Зіка в Центральній і Південній Америці «надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу». Про це заявила гендиректор ВООЗ Маргарет Чен після екстреного засідання в Женеві у понеділок, 1 лютого.

Відповідне рішення було прийняте на екстреному засіданні ВООЗ у Женеві 1 лютого за рекомендацією комітету незалежних експертів.

Захворювання, що викликається вірусом Зіка, може призвести до появи вроджених дефектів і неврологічних проблем. Повідомляється про десятки тисяч випадків захворювання в Латинській Америці за останні місяці.

ВООЗ вважає, в Центральній і Південній Америці може виникнути 3-4 мільйони випадків зараження вірусом Зіка протягом року. 

Нагадаємо, що вірус, який переноситься комарами, в 2015 році поширився в Бразилії, а потім став охоплювати інші країни Південної Америки. Найбільшу небезпеку він представляє для вагітних жінок, тому що викликає ризик народження дитини з мікроцефалією. У Бразилії кількість таких дітей вже становить близько 4 тисяч. Вакцини від вірусу Зіка не існує.

Як повідомлялось, у Європі виявлено перший випадок зараження тропічним вірусом Зіка. Лабораторні аналізи показали позитивний результат на цей вірус у жителя Данії, який їздив за кордон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук