Медведчук різко розкритикував бойовиків за затягування з обміном полонених

Спецпредставник президента України з гуманітарних питань в рамках Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Віктор Медведчук прокоментував заяву так званого «уповноваженого з прав людини в ДНР» про нібито ігнорування українською стороною пропозицій щодо обміну полоненими, яке з’явилося у ЗМІ.

«Переговорний процес з обміну незаконно утримуваних осіб йде в постійному режимі. Якщо представник Донецька хоче з'ясовувати стосунки через ЗМІ, то тоді треба об'єктивно викладати всі реалії та давати повну інформацію, що точно не сприятиме безконфліктності і ефективності переговорного процесу з обміну утримуваними особами», – заявив Медведчук в середу, 10 лютого, повідомляє прес-служба громадського руху «Український вибір», лідером якого він є.

Політик також повідомив, що пропозиції, які прозвучали з боку «ДНР», «є не більше ніж “наведенням тіні на пліт” і покликані відвернути увагу від обміну утримуваних осіб з метою їх повернення додому, в сім'ї».

«Українська сторона вкотре у грудні 2015-го (а це робилося фактично щомісяця протягом минулого року і залишалося без відповіді) поставила перед Донецьком і Луганськом питання про надання об'єктивної і достовірної інформації про розшукуваних нами людей. Йдеться про 761 безвісти зниклу (людину) і 138 утримуваних осіб, 130 з яких, за нашими даними, знаходяться на території ОРДО і ОРЛО (окремих районів Донецької і Луганської областей, так мовою Мінських угод називають “ДНР” і “ЛНР”)», – уточнив Медведчук.

Він додав, що в грудні 2015 року українська сторона також пропонувала зробити обмін в форматі «25 на 25», а 6 січня заявила про готовність віддати 36 осіб, щоб отримати 25 українських військовослужбовців і цивільних осіб.

«Відповіді на цю пропозицію ми досі не отримали, хоча протягом січня неодноразово нагадували представникам ОРДО і ОРЛО про нашу ініціативу. Замість того, щоб дати відповідь і надати інформацію, як це постійно робимо ми протягом року, займаючись пошуком осіб, в яких зацікавлені Донецьк і Луганськ, вони стали передавати нам неспроможні і абсурдні пропозиції, наприклад, про обмін 3 представників української сторони на 27 осіб, які розшукуються в Донецьку і Луганську, або 13 на 36. у той же час цікаву для нас інформацію про 130 утримуваних, за нашими даними, в ОРДО і ОРЛО осіб ми так і не отримали», – наголосив Медведчук.

За словами політика, всі процеси, пов'язані з обміном утримуваних осіб, є дуже складними, насамперед з морального погляду, а тривале очікування завдає величезної моральної шкоди всім, хто став заручником цієї ситуації.

«Як ми, представники української сторони, так і представники Донецька та Луганська, приречені на те, щоб спільними зусиллями зробити все необхідне для того, щоб повернути додому і військовослужбовців, і цивільних осіб, які сьогодні утримуються по обидва боки від лінії зіткнення», – сказав Медведчук.

Політик звернувся до представників Донецька та Луганська, а також посадових осіб України, які часто дозволяють собі коментувати дії, пов'язані з обміном, не маючи достовірної інформації.

«В Україні є особи, уповноважені на ведення переговорів. Це, зрозуміло, не виключає участі багатьох інших осіб з числа активістів, представників громадських організацій, які можуть і хочуть допомогти в цьому процесі. Але давайте робити це таким чином, щоб не загострювати і без того складну ситуацію, пов'язану з обміном. Давайте ставити на чільне місце життя і здоров'я наших людей і боротися за їх якнайшвидше повернення додому, а не стрясати повітря гучними заявами і бездарними звинуваченнями. Тільки в цьому випадку у нас все вдасться», – резюмував Медведчук.

Нагадаємо, Медведчук, як і Ірина Геращенко, є представниками України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи. Цими повноваженнями їх наділив президент Петро Порошенко. При цьому Медведчук є кумом президента Росії Володимира Путіна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук