У Луцьку 5 липня відбулася чергова дискусія із серії Urban Talks, спрямована на налагодження дружнього діалогу та обмін досвідом між українськими містами. Захід відкрив міський голова Львова Андрій Садовий, який розповів про стратегію ідентичності як складову розвитку сучасних міст.
Він також поділився «рецептом» успіху Львова та дав лучанам рекомендації щодо підвищення туристичної привабливості їхнього міста, повідомила прес-служба Львівської міськради.
«Стратегія міста реально працює лише за однієї умови: якщо її пише та впроваджує одна команда людей, на чолі якої – міський голова, і він цією ідеєю живе. Це має бути важка щоденна праця. І найголовніше – стратегію мають підтримати та акцептувати всі громадські структури: молодіжні, наукові, представники бізнесу. Перед нами – дуже багато глобальних викликів, тож громада має консолідуватись. Містам потрібно спрямовувати свою енергію конкуренції на енергію розвитку, бо не може бути успішним місто, довкола якого все погано», – зазначив Андрій Садовий.
На думку міського голови Львова, у Луцька є великі туристичні можливості та ресурси.
«Ви маєте замок, який приймав один із перших у світі самітів. Лише мало хто про це знає. Окрім того, я б дуже хотів, щоб у Луцьку почали з’являтись будівлі, які стануть пам’ятками архітектури 21 століття. Не бійтесь запрошувати до себе найкращих архітекторів та розвивати місто. Адже нова форма породжує новий якісний зміст», – додав Андрій Садовий.
У Луцьку представники Львівської міської ради презентувати практики вдалого міського планування; розповідали про формування комфортної екосистеми міста для створення стартапів; методи залучення мешканців до прийняття рішень; ефект від розвитку конференц-індустрії для економіки міста.
Зазначимо, дискусія Urban Talks у Луцьку – п’ята у межах проекту. Раніше такі ж обміни досвідом відбулись у Рівному, Житомирі, Чернівцях та Тернополі. У Луцьку львів’яни представили принципи вдалого міського планування; розповідали про формування комфортної екосистеми міста для створення стартапів; методи залучення мешканців до прийняття рішень тощо.